Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.21 09:58

Rusija atsisakys nuolatinio vasaros laiko

ELTA 2012.09.21 09:58

Rusija ketina panaikinti buvusio prezidento Dmitrijaus Medvedevo pernai įvestą tvarką negrįžti prie žiemos laiko, pranešė BBC.  

Rusija ketina panaikinti buvusio prezidento Dmitrijaus Medvedevo pernai įvestą tvarką negrįžti prie žiemos laiko, pranešė BBC.

D. Medvedevas norėjo sumažinti laikrodžių persukimo sukeliamą stresą, todėl įvedė nuolatinį vasaros laiką. 2011 metais Rusija buvo bene vienintelė Šiaurės Europos valstybė, spalio mėnesį neatsukusi laikrodžių viena valanda atgal. Rytai tapo tamsesni, bet po pietų ilgiau buvo šviesu. Visuomenė D. Medvedevo pasiūlymą palaikė, bet naujai tvarkai įsigaliojus, gyventojai ėmė gailėtis. Daugelis rusų ėmė skųstis, kad dėl naujos tvarkos jie mato dar mažiau dienos šviesos nei anksčiau. Dabar siūloma vėl pradėti persukinėti laikrodžius ir įvesti žiemos laiką.

Į prezidento postą grįžęs Vladimiras Putinas sakė neketinąs laikytis D. Medvedevo įvestos tvarkos. Pasak V. Putino, ne viskas buvo iki galo apgalvota. Kitas nepopuliarus sprendimas buvo sumažinti Rusijos laiko juostų skaičių nuo 11 iki 9. Dabar siūloma grąžinti žiemos laiką ir 11 laiko juostų. Parlamento nariai teigia, kad suspės pataisas patvirtinti ir šį rudenį Rusijoje laikas bus atsuktas valanda atgal.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi