Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.21 09:34

Dėl smurto prieš kalinius atsistatydino Gruzijos vidaus reikalų ministras

ELTA 2012.09.21 09:34

Dėl vaizdo įrašo, kuriame Tbilisio kalėjimo sargybiniai ir policininkai muša kalinį, ketvirtadienį atsistatydino Gruzijos vidaus reikalų ministras Bachas Achalalia

Dėl vaizdo įrašo, kuriame Tbilisio kalėjimo sargybiniai ir policininkai muša kalinį, ketvirtadienį atsistatydino Gruzijos vidaus reikalų ministras Bachas Achalalia.

Jis sakė esąs sukrėstas ir prisiimąs „moralinę ir politinę atsakomybę“ dėl smurto bei pranešė, kad atsistatydina. Trečiadienį dėl vaizdo įrašo atsistatydino už kalėjimus atsakinga ministrė Chatuna Kalmachelidzė. Ji teigė pasitraukusi dėl savo „atsakomybės visuomenei už tai, kas atsitiko kalėjime“.

Šią savaitę Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pasmerkė policijos smurtą ir žadėjo teisti kaltuosius.

„Visi, kas tai suorganizavo ir padarė, ir visi, kas leido, kad tai atsitiktų, nusipelnė griežčiausios bausmės, ir visi jie tą bausmę gaus“, – sakė prezidentas.

Laikinasis vidaus reikalų ministras ragino piliečius prieš spalio 1 dieną vyksiančius parlamento rinkimus laikytis ramybės. Šią savaitę Gruzijos gyventojai keliuose miestuose protestavo prieš policijos smurtą.

Antradienio vakarą opoziciniai televizijos kanalai – „Maestro“ ir „Devintasis kanalas“ – parodė žiauraus kalinių mušimo ir jų prievartavimo scenas Gldanio kalėjime Tbilisyje.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi