Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Meksikoje ir Gvatemaloje stiprus žemės drebėjimas pareikalavo bent trijų žmonių gyvybių

BNS 2015.09.08 13:45

Stiprus 6,9 balo žemės drebėjimas pirmadienį supurtė pietų Meksiką ir Gvatemalą, nusinešdamas mažiausiai trijų žmonių, tarp jų vieno ligoninėje buvusio naujagimio, gyvybes, o dar dešimtys žmonių buvo sužeisti.

Stiprus 6,9 balo žemės drebėjimas pirmadienį supurtė pietų Meksiką ir Gvatemalą, nusinešdamas mažiausiai trijų žmonių, tarp jų vieno ligoninėje buvusio naujagimio, gyvybes, o dar dešimtys žmonių buvo sužeisti.

Požeminiai smūgiai, kurių stiprumas iš pradžių buvo įvertintas 7,1 balo, paveikė Ramiojo vandenyno pakrantę Meksikos Čiapaso valstijoje apie 11 val. 24 min. Grinvičo (14 val. 24 min. Lietuvos) laiku, o jų židinys buvo 60 kilometrų gylyje, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Drebėjimo epicentras buvo vos už dviejų kilometrų nuo Meksikos miesto Puerto Madero ir už 200 kilometrų nuo Gvatemalos sostinės.

Vėliau tame regione įvyko apie 10 silpnesnių pakartotinių smūgių, dar labiau padidinusių paniką ir sukėlusių žemės nuošliaužų. Pareigūnai perspėjo, kad žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius dar gali padidėti, kai nelaimės mastas taps aiškesnis.

Bent du žmonės žuvo Meksikoje, o naujagimis žuvo ligoninėje Gvatemalos vakarinėje pasienio valstijoje San Markose, kai įgriuvo dalis lubų, prezidentas Otto Perezas sakė žurnalistams.

O. Perezas pridūrė, kad 35 žmonės buvo sužeisti, iš jų du – itin sunkiai. Kaip pranešama, žemės drebėjimas apgadino 70 namų, iš kurių pusė nepataisomai nuniokoti.

Gvatemalos kaime San Pedro Sakatepekese sukrėstas Manuelis Mendezas stovėjo priešais namo, kurio statyboms jis išleido 125 tūkst. JAV dolerių, uždirbtus per dešimtmetį darbo Jungtinėse Valstijose, griuvėsius.

„Stačiau savo šeimai, mano vaikams, – 35 metų imigrantas sakė naujienų agentūrai AFP. – Turiu būti stiprus.“

Meksikoje vienas 51 metų vyras žuvo Huistlos mieste netoli sienos su Gvatemala, kai jį užgriuvo namo siena, nurodė Čiapaso valstijos civilinės saugos departamentas.

Kitas 74 metų vyras žuvo Mapastepeko miestelyje, turinčiame 44 tūkst. gyventojų, o dar keturi žmonės buvo sužeisti, tačiau nei vienas iš jų nebuvo sunkiai sužalotas, departamento atstovas Jose Manuelis Aragonas sakė AFP.

Požeminiai smūgiai buvo juntami už šimtų kilometrų esančioje Meksikos sostinėje, tačiau apie ten padarytą žalą arba nukentėjusius žmones pranešimų nebuvo, sakė Meksiko meras Miguelis Angelis Mancera.

Žemės drebėjimas taip pat buvo jaučiamas Salvadore.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.