Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Prancūzija nori išsaugoti partnerystę su Rusija ir vykdys sandorį dėl „Mistral“

BNS 2015.02.14 17:02

Prancūzija norėtų išsaugoti partneriškus santykius su Rusija, bet negali nematyti krizės Ukrainoje, sakė Prancūzijos ambasadorius Maskvoje Jeanas-Maurice`as Ripert`as.

Prancūzija norėtų išsaugoti partneriškus santykius su Rusija, bet negali nematyti krizės Ukrainoje, sakė Prancūzijos ambasadorius Maskvoje Jeanas-Maurice`as Ripert`as.

„Rusija – mums svarbus partneris, jos rinkoje dalyvauja keli šimtai prancūzų firmų. Mes norėtume išsaugoti šią abiem mūsų šalims svarbią partnerystę“, – sakė jis interviu naujienų agentūrai „Interfax“.

„Žinoma, mes negalime vaizduoti, kad Ukrainoje jokios krizės nėra ir nebuvo. Norėtume įnešti savo indėlį ir kartu su Rusija skatinti krizės Ukrainoje sprendimą, kad grįžtų pasitikėjimas“, – pažymėjo ambasadorius.

Pasak jo, Rusija yra viena svarbiausių Prancūzijos prekybos partnerių. 2013 metų pabaigos duomenimis, prancūziškų investicijų Rusijoje suma siekia 11,5 mlrd. erų. Tuo tarpu Rusijos investicijų Prancūzijoje nėra daug, pažymėjo jis.

J.-M. Ripert`as dar sakė, kad Prancūzija įvykdys savo įsipareigojimus dėl „Mistral“ tipo laivų pristatymo Rusijai – jeigu nebus draudžiančių ES sankcijų.

„Pagal sutartį pirmasis laivas turi būti pristatytas Rusijai spalį. Kaip tik šiame etape Prancūzijos vyriausybė turi išduoti licenciją eksportui. Jeigu nebus atitinkamų sankcijų iš Europos Sąjungos, nėra pagrindo manyti, kad toks leidimas nebus duotas“, – nurodė ambasadorius.

„Prancūzija – šalis, kuri vykdo savo įsipareigojimus. Šiuo metu toliau vykdome sutartį dėl „Mistral“ pateikimo Rusijai be jokių problemų“, – pareiškė jis ir pridūrė, kad laivai „Mistral“ bus perduodami Rusijai be jokios prancūziškos ginkluotės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi