Pasaulyje

2014.07.03 19:26

P. Porošenka yra pasiruošęs pradėti derybas dėl padėties Donbase stabilizavimo

ELTA, DELFI.lt, BNS2014.07.03 19:26

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį, kalbėdamasis telefonu su JAV vicreprezidentu Joe Bidenu pareiškė esąs pasirengęs grįžti prie paliaubų rytinėje Ukrainoje, jeigu jos bus dvišalės, visi įkaitai bus paleisti ir sienos kontrolę prižiūrės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį, kalbėdamasis telefonu su JAV vicreprezidentu Joe Bidenu pareiškė esąs pasirengęs grįžti prie paliaubų rytinėje Ukrainoje, jeigu jos bus dvišalės, visi įkaitai bus paleisti ir sienos kontrolę prižiūrės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

„Petro Porošenka pažymėjo, kad yra pasirengęs grįžti prie ugnies nutraukimo režimo, kai tik bus patvirtinta, kad jo laikosi abi šalys, taip pat paleisti visi įkaitai ir įvesta sienų kontrolę, prižiūrint ESBO. Prezidentas pabrėžė, jog yra pasiruošęs pradėti turiningas politines derybas be kokių nors papildomų sąlygų“, – pranešė prezidento spaudos tarnyba, cituodama P. Porošenkos žodžius, pasakytus J. Bidenui.

Antradienį P. Porošenka atšaukė lig tol galiojusiais paliaubas, nes jų metu separatistai ne kartą puldinėjo Ukrainos pajėgas. Ukrainos prezidentas kaltina Rusiją, kad ši leidžia kovotojams ir ginklams iš Rusijos patekti per sieną į Ukrainą.

Rusijos sraigtasparniai pažeidė Ukrainos oro erdvę

Ukrainos nacionalinės gynybos ir saugumo tarybos atstovas Andrijus Lysenka pranešė, kad šalies oro erdvę pažeidė trys Rusijos kariniai sraigtasparniai, informuoja „Ukrinform“.

„Šiandien (ketvirtadienį, – ELTA), 8 val. 20 min. (vietos laiku, – ELTA) du „Mil Mi-8“ ir vienas „Mil Mi-24“ sraigtasparniai buvo pastebėti netoli Belovodsko, Krasnotalivkos ir Kamišnės gyvenviečių Luhansko regione, bei šalia Dolžansko sienos kirtimo punkto. Jie demonstratyviai skraidė palei Rusijos ir Ukrainos sieną“, – kalbėjo pareigūnas.

A. Lysenkos duomenimis, oro erdvės pažeidimą užfiksavo Ukrainos pasienio tarnybos pareigūnų būrys. Ukrainos vyriausybė incidentą įvertino kaip Maskvos karinės galios demonstravimą, taip pat neatmetama galimybė, jog orlaiviai vykdė žvalgybines užduotis.

Separatistai spąstuose – atvykę iš Rusijos atgal grįžti nebegali

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos informacinio centro atstovas spaudai Andrejus Lysenka skelbia, jog Rusijos pasieniečiai nušovė 300 teroristų, bandžiusių iš Ukrainos grįžti namo, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Per spaudos konferenciją A. Lysenka sakė: „Šiandien naktį grupė teroristų, apie 300 žmonių, bandė sprukti iš Ukrainos, tačiau Rusijos pasienio pareigūnai pradėjo juos negailestingai šaudyti. Tai jau ne pirmas kartas, kai samdyti teroristai, kurie į Ukrainą atvyksta iš Rusijos Federacijos, neturi galimybės grįžti – jie arba verčiami persigalvoti, arba sumokėti gyvybe“.

„Antiteroristinę operaciją vykdančio Ukrainos pajėgos suteikia teroristams galimybių sudėti ginklus ir taikiai pasiduoti, šia galimybe separatistai vis dažniau pasinaudoja“, – sakė A. Lysenka. Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas priminė ir telefono numerį, kuriuo gali skambinti pasiduoti nusprendę separatistai.

Donecke nužudyti trys milicijos pareigūnai

Separatistinių neramumų apimtoje Rytų Ukrainoje nežinomi užpuolikai nušovė tris eismą reguliavusius milicijos pareigūnus, skelbia „Ukrinform“.

Į pareigūnus netoli Donecko geležinkelio stoties pasikėsino du kamufliažinėmis uniformomis apsirengę užpuolikai. Abiem nusikaltėliams pavyko pasprukti.

„Žuvo trys milicijos pareigūnai, dar vieno būklė labai rimta“, – rašoma Donecko regiono milicijos atstovų išleistame pranešime.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai kreipėsi į vietinius gyventojus, prašydami pagalbos tiriant žmogžudystes.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.