Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.03 15:06

Rytų Ukrainoje sunaikinta separatistų sunkvežimių kolona

15min.lt 2014.07.03 15:06

Pietinėje Donecko srities dalyje trečiadienį nukauti separatistai, važiavę su iškelta balta vėliava ir apšaudę Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgų patikros punktus, praneša naujienų agentūra „Unian“. Ukrainos pajėgos taip pat sunaikino „Kamaz“ sunkvežimių vilkstinę, kuria važiavo separatistai.

Pietinėje Donecko srities dalyje trečiadienį nukauti separatistai, važiavę su iškelta balta vėliava ir apšaudę Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgų patikros punktus, praneša naujienų agentūra „Unian“. Ukrainos pajėgos taip pat sunaikino „Kamaz“ sunkvežimių vilkstinę, kuria važiavo separatistai.

10.27 val. Nukauti separatistai, važiavę su iškelta balta vėliava

ATO atstovai spaudai pranešė, kad separatistai važiavo transporto priemone su iškelta balta vėliava. Priartėję prie patikros punkto jie pradėjo šaudyti į ukrainiečių karius. Po susidūrimo separatistai buvo nukauti.

9.49 val. Sunaikinta vilkstinė „Kamaz“ sunkvežimių, kuriais važiavo separatistai

Antiteroristinės operacijos Rytų Ukrainoje kariai ketvirtadienio naktį sunaikino vilkstinę automobilių kartu su teroristais. Tai savo „Facebook“ profilyje pranešė Karinių-politinių studijų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

Penkiais „Kamaz“ sunkvežimiais Donbase buvo gabenami separatistai. 

Anot D.Tymčuko, trečiadienį žuvo vienas Ukrainos karys, dar 18 – sužeisti.

TSN.ua anksčiau pranešė, kad trečiadienį per mūšius žuvo 5 Ukrainos kariai, dar 15 – sužeisti. Skelbiama, kad Ukrainos pajėgos per parą nukovė šimtus separatistų.

Į kovą su separatistais Ukraina meta galingas savaeiges haubicas MSTA-S

Separatistams Donbase besislapstant gyvenamuosiuose rajonuose, Ukrainos pajėgos naudoja ypatingą ginkluotę. Be įprastų ginklų antiteroristinės operacijos teritorijoje Ukraina teroristus atakuoja su haubicomis „MSTA-S“, rašo TSN.ua.

Galinga savaeigė 152 mm haubica „MSTA-S“ turi lazerinį taikiklį, todėl jos šūviai – itin tikslūs. Tai ypač svarbu kaunantis mieste, kur yra daug civilių gyventojų.

Pranešama, kad vienas šūvis iš šios haubicos kainuoja apie 200 tūkst. grivinų (beveik 43 tūkst. litų)

Naktį – intensyvūs mūšiai

Kramatorske ir Slovjanske visą naktį buvo neramu – miestuose teroristai sprogdino bombas, girdėjosi šūviai.

„Kramatorskas dreba. Stipriai apšaudoma. Yra žuvusiųjų ir sužeistų“, – socialiniame tinkle pranešė vietos gyventojas.

Anot naujienų agentūros „Unian“, priemiesčiuose separatistai šaudo iš „Grad“ raketinių paleidimo sistemų, raketos krenta prie upės. Atakuojami ir netoliese esantys miesteliai, stipriai suniokota apie 30 privačių namų.

Trečiadienį mieste teroristai apšaudė autobusiuką, kurio žmones vyko į darbą. 7 civiliai žuvo, dar 3 – sužeisti. Nuo granatų sprogimų miesto centre žuvo mažiausiai 6 žmonės.

Slovjanske naktį taip pat vyko intensyvus susišaudymas tarp separatistų ir Ukrainos pajėgų. Mieste vis dar nėra šviesos, vandens, neveikia komunikacijos. Vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo teigimu, Slovjanske yra mažiausiai tuzinas iš Rusijos atgabentų tankų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi