Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.02 09:14

Prieš N. Sarkozy pradėtas oficialus tyrimas

ELTA 2014.07.02 09:14

Prieš buvusį Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy dėl galimo neteisėto pasinaudojimo įtaka pradėtas oficialus tyrimas, skelbia BBC.

Prieš buvusį Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy dėl galimo neteisėto pasinaudojimo įtaka pradėtas oficialus tyrimas, skelbia BBC.

Antradienio rytą N. Sarkozy atvyko į 15 valandų trukusią tyrėjų apklausą jų biure Paryžiaus vakariniame priemiestyje Nantere, o vakare buvęs prezidentas pasirodė teisėjui.

Kaip pranešama, tai pirmas kartas, kai buvęs Prancūzijos prezidentas sulaikytas policijos areštinėje.

N. Sarkozy advokatas Thierry Herzogas taip pat tiriamas šioje byloje. Be kita ko, teisėjas apklausė ir dar vieną įtariamąjį šioje byloje – vieną svarbiausių apeliacinio teismo teisėjų Gilbertą Azibertą.

Pagal Prancūzijos įstatymus, prieš įtariamąjį pradėjus oficialų tyrimą, jis yra apklausiamas teisėjo, kuris nusprendžia, ar pakanka įrodymų kaltinimų pateikimui.

Tyrimas pradėtas teisėjams tikrinant įtarimus, jog N. Sarkozy kampaniją prieš 2007 metų prezidento rinkimus finansavo buvęs Libijos lyderis Muammaras Gaddafis.

N. Sarkozy tikisi varžytis dėl prezidento posto 2017-aisiais, tačiau tyrimas gali būti didelis smūgis jo lūkesčiams.

Tyrėjai siekia nustatyti, ar 59-erių N. Sarkozy, eidamas prezidento pareigas 2007–2012 metais, pažadėjo teisėjui G. Azibertui prestižinį postą Monake mainais į informaciją apie tyrimą dėl įtariamo neteisėto jo rinkimų kampanijos finansavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi