Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Izraelio aviacija atakuoja Gazos Ruožą, radus trijų dingusių izraeliečių paauglių palaikus

BNS 2015.09.08 13:45

Izraelis antradienį bombardavo dešimtis taikinių Gazos Ruože, smogdamas palestiniečių islamistų judėjimui „Hamas“, kaltinamam trijų dingusių izraeliečių paauglių, kurių palaikai buvo rasti anksčiau šią savaitę, nužudymu.

Izraelis antradienį bombardavo dešimtis taikinių Gazos Ruože, smogdamas palestiniečių islamistų judėjimui „Hamas“, kaltinamam trijų dingusių izraeliečių paauglių, kurių palaikai buvo rasti anksčiau šią savaitę, nužudymu.

Izraelio saugumo kabinetas, surengęs neeilinį posėdį pirmadienio vakarą ir planuojantis vėl susitikti antradienį, kol kas neturi vieningos pozicijos dėl tolesnių veiksmų pajūrio anklave ir okupuotame Vakarų Krante, sakė pareigūnai.

Premjeras Benjaminas Netanyahu pažadėjo, kad „Hamas“ turės brangiai sumokėti po to, kai trijų dingusių žydų seminarijos studentų palaikai buvo rasti pirmadienį paslėpti po akmenų krūva netoli Vakarų Kranto miesto Hebrono.

Kariškiai nurodė, kad aviacija atakavo 34 vietas, daugiausiai priklausančias „Hamas“, nors pranešime tie smūgiai nebuvo tiesiogiai siejami su paauglių pagrobimu ir nužudymu. Palestiniečių medikai pranešė, kad per antskrydžius du žmonės buvo lengvai sužeisti.

Izraelio kariuomenės pranešime sakoma, kad per pastarąsias dvi dienas palestiniečiai iš Gazos Ruožo paleido 18 raketų, o pareigūnai sakė, kad už tas atakas atsakingi „Hamas“ kovotojai.

Islamistų grupuotė nepaneigė ir nepatvirtino Izraelio kaltinimų dėl jos vaidmens incidente, kai minėti studentai dingo birželio 12 dieną. Paskutinį kartą jie buvo pastebėti mėginantys susistabdyti pakeleivingą automobilį.

Per saugumo kabineto posėdį armija pasiūlė imtis „pasvertų ir nuosaikių veiksmų“ prieš kovotojus Vakarų Krante, reaguojant į paauglių nužudymą, sakė pareigūnai.

Bet kokia ilgalaikė kampanija tame regione galėtų pakenkti Vakarų šalių palaikomam palestiniečių prezidentui Mahmudui Abbasui.

Tačiau kabinetas nesusitarė dėl tolesnių veiksmų per tą posėdį, nurodė pareigūnai.

Tuo tarpu „Hamas“ atstovas Sami Abu Zuhri perspėjo Izraelį nežengti per toli.

„Pasipriešinimo atsakas buvo ribotas, o Netanyahu neturėtų mėginti „Hamas“ kantrybės“, – pareiškė S.Abu Zuhri, kurio grupuotė turi raketų, galinčių pasiekti Tel Avivą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi