Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.01 14:26

Naikinti Sirijos cheminio ginklo atvyko amerikiečių laivas

ELTA 2014.07.01 14:26

Į pietinėje Italijos dalyje esantį Džoją Tauro (Gioia Tauro) uostą atvyko JAV cheminio ginklo naikinimo laivas „MV Cape Ray“, į kurį bus pakrauta 1 300 tonų pavojingų chemikalų iš Sirijos, skelbia „Associated Press“.

Į pietinėje Italijos dalyje esantį Džoją Tauro (Gioia Tauro) uostą atvyko JAV cheminio ginklo naikinimo laivas „MV Cape Ray“, į kurį bus pakrauta 1 300 tonų pavojingų chemikalų iš Sirijos, skelbia „Associated Press“.

197 metrų ilgio JAV vyriausybei priklausančiame laive sumontuoti du elektrolizės įrenginiai, skirti neutralizuoti pavojingiausias chemines medžiagas, pavyzdžiui garstyčių dujas (ipritą) ar zariną. Sirijos cheminių ginklų arsenaluose kadaise buvusios pavojingos dujos netrukus bus pradėtos krauti iš Danijos krovininio laivo „MV Ark Futura“ į „MV Cape Ray“, tuomet laivas išplauks į tarptautinius vandenis, kur bus pradėtas chemikalų naikinimo procesas. Mažiau pavojingi chemikalai bus sunaikinti įvairiose šalyse, tarp jų Prancūzijoje ir Vokietijoje.

„MV Cape Ray“ atvykimo išvakarėse Džoja Tauro ir aplinkinių miestelių gyventojai ėmė nerimauti dėl galimos žalos aplinkai, taip pat skundėsi vyriausybės slapukavimu ir teigė nežinoję, „kokie procesai vyksta jų pačių kieme“.

„Gyvename netikrumo atmosferoje. Esu pasirengęs atsistatydinti, nes pastaruosius keturis mėnesius nuolatos prašėme informacijos apie tai, bet jie nieko nepateikė“, – spaudos atstovams skundėsi netoliese esančio San Fernandino miestelio meras.

Sirijos cheminio ginklo naikinimas jūroje yra beprecedentis veiksmas, tačiau JAV pareigūnai patikino, jog procesas yra išbandytas ir saugus, todėl į vandenį ar atmosferą nepateks jokių žalingų medžiagų. „MV Cape Ray“ krovinių skyriuje sumontuotos dvi hidrolizės sistemos, kuriose chemikalai bus sumaišomi su karštu vandeniu ir kitomis medžiagomis, o visas „kokteilis“ bus neutralizuojamas specialiame iš titano pagamintame reaktoriuje. Sklandžiu aparatūros darbu rūpinsis 60 ekspertų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi