Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV pasiųs dar 200 karių į Iraką

BNS 2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį nurodė pasiuntęs dar 200 koviniams veiksmams parengtų karių, žvalgybos įrangos ir sraigtasparnių, siekiant apsaugoti JAV ambasadą Bagdade.

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį nurodė pasiuntęs dar 200 koviniams veiksmams parengtų karių, žvalgybos įrangos ir sraigtasparnių, siekiant apsaugoti JAV ambasadą Bagdade.

Kartu su 275 karius turinčiu anksčiau į Bagdadą pasiųstu ambasados apsaugos būriu ir dar 300 karinių patarėjų, turinčių padėti Irako armijai, JAV kontingentas Irake išaugs iki beveik 800 karių.

Šių priemonių buvo imtasi prasidėjus žaibiškam sunitų islamistų puolimui, vadovaujamam džihadistų judėjimo „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL).

„Atsižvelgdamas į saugumo padėtį Bagdade, įsakiau pasiųsti į Iraką dar apie 200 JAV ginkluotųjų pajėgų narių sustiprinti JAV ambasados, jos pagalbinių objektų ir Bagdado tarptautinio oro uosto saugumo“, – sakoma B. Obamos laiške Kongresui.

„Šios pajėgos siunčiamos siekiant apsaugoti JAV piliečius ir turtą, jeigu iškiltų būtinybė; jos yra parengtos kovos veiksmams“, – pridūrė prezidentas.

Pentagono pranešime sakoma, kad naujas dalinys atvyko į Iraką sekmadienį ir kad jis taip pat turi bepiločių lėktuvų. Numatoma, kad tie kariai saugos amerikiečius pareigūnus, išvykstančius už ambasados ribų, taip pat potencialiai galėtų organizuoti jų evakuaciją.

Šiuo metu JAV ambasadą ir Amerikos piliečius Irake pasiruošę saugoti 475 JAV kariai.

Anksčiau šį mėnesį 275 kariai buvo pasiųsti į ambasadą, o dar 100 buvo laikomi parengti už Irako ribų, tačiau dabar siunčiami į pozicijas Bagdade, nurodė Pentagonas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi