Pasaulyje

2014.06.30 09:09

Ukrainos rytuose žuvo Rusijos televizijos žurnalistas

BNS2014.06.30 09:09

Vieno Rusijos televizijos kanalo žurnalistas buvo nušautas rytų Ukrainoje, kur promaskvietiški separatistai kaunasi su vyriausybė pajėgomis, pirmadienį pranešė reporterio darbdaviai.

Vieno Rusijos televizijos kanalo žurnalistas buvo nušautas rytų Ukrainoje, kur promaskvietiški separatistai kaunasi su vyriausybė pajėgomis, pirmadienį pranešė reporterio darbdaviai.

68 metų televizijos Pirmojo kanalo „Pervyj kanal“ operatorius Anatolijus Klianas kūrė reportažą apie sukilėlius, veikiančius netoli vieno Ukrainos karinio dalinio neramioje Donecko srityje, kai kariai pradėjo šaudyti nurodė televizija.

„Šią naktį Donecke žuvo mūsų kolega – Pirmojo kanalo operatorius Anatolijus Klianas, – sakoma šios valstybinės televizijos pranešime. – Tragedija įvyko netoli vieno karinio dalinio, kur filmavimo grupė atvyko kurti įprasto reportažo.“

Nepatvirtintuose pranešimuose nurodoma, kad reporteris buvo pašautas į pilvą.

Pranešime nurodoma, kad žurnalistai lydėjo grupę karių motinų, kurios buvo vežamos prie to dalinio „susitikti su savo sūnumis ir išsivežti juos namo“.

Autobusas, kuriuo važiavo tos moterys ir žurnalistai, atsitraukė, kai buvo apšaudytas, artėdamas prie bazės. A. Klianas žuvo, kai grupė žmonių buvo vėliau apšaudyti iš automatų, išlipę iš autobuso, nurodė Pirmasis kanalas.

Rusija pareiškė protestą dėl jos žurnalistų gyvybes nusinešusių incidentų, ragindama Kijevą sustabdyti karines operacijas Donecke ir Luhansko srityje, kur separatistai užėmė vyriausybinius pastatus ir ginklų sandėlius.

Birželio 17 dieną vienas Rusijos valstybinės televizijos korespondentas ir garso operatorius žuvo nuo minosvaidžių ugnies per susirėmimus netoli Luhansko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.