Pasaulyje

2012.09.18 11:23

Goro provincijoje Afganistane atidarytas pirmasis prekybos centras

ELTA2012.09.18 11:23

Goro provincijos, kurios atkūrimu rūpinasi Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG), sostinėje Čagčarane sekmadienį atidarytas pirmasis daugiafunkcinis prekybos centras.

Goro provincijos, kurios atkūrimu rūpinasi Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG), sostinėje Čagčarane sekmadienį atidarytas pirmasis daugiafunkcinis prekybos centras.

Pastate turėtų įsikurti ne tik prekybininkai, bet ir miesto savivaldybė, ir mero biuras, konferencijų salė. Čia taip pat veiks naujai įsikūrusi moterų „šura“ (iš persų kalbos konsultacijos, susirinkimas), kur bus sprendžiami moterims aktualūs klausimai. Prekybos centre greitai bus atidarytos ir parduotuvės, kur daugiausia bus prekiaujama moteriškomis prekėmis.

Pirmojo Goro provincijoje prekybos centro, kurio statybos truko pusantrų metų, darbų kaina – 313 tūkst. JAV dolerių. Jis pastatytas Japonijos lėšomis.

Japonijos lėšomis Goro provincijoje taip pat yra statomos mokyklos, tiesiami keliai, vyksta kiti statybos ir atstatymo projektai.

„Tai sėkmingo Lietuvos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, nevyriausybinių organizacijų ir vietos valdžios bendradarbiavimo pavyzdys. Projektas svarbus Čagčarano socialiniam ir ekonominiam vystymuisi“, – sakė PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis.

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atliekanti PAG-15 yra suformuota daugiausiai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. PAG civilinį elementą sudaryto Lietuvos, Japonijos ir JAV biurai, atstovaujantys savo valstybių vyriausybėms ir vykdantys vystomojo bendradarbiavimo programas ir projektus.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

Goro provincijoje veikianti PAG, Lietuvos vadovaujama karinių patarėjų grupė ir policijos patarėjų grupė vykdo Goro provincijoje dislokuotos Afganistano policijos ir kariuomenės apmokymus, dalyvauja saugumo operacijose, patarinėja veiklos planavimo ir organizavimo klausimais.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.29 08:35

Įvykiai Baltarusijoje. Režimas trims mėnesiams sustabdo protestus bei opozicijos padėtį nušviečiančios tut.by žiniasklaidos statusą Baltarusija sankcijas taikys apie 100 Lietuvos pareigūnų; atnaujinta 20.09

22
Vilniaus universitete vykstanti Emmanuelio Macrono diskusija su studentais

Pasaulyje

2020.09.29 10:10

Macronas: mums reikia demokratiškesnės ES, kurios vadovus rinktų tautos Prancūzijos prezidentui suteiktas VU garbės daktaro vardas; atnaujinta 12.47

48
Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Su-25“ asociatyvi nuotr.

Pasaulyje

2020.09.29 06:58

Armėnija skelbia, kad jų naikintuvą numušė Turkijos lėktuvas Turkija tokius kaltinimus vadina „neatitinkančiais tikrovės“; atnaujinta 18.24

11
Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas su Gitanu Nausėda lankėsi Rukloje

Pasaulyje

2020.09.29 16:19

Su Macronu karius Rukloje aplankęs Nausėda: šis vizitas svarbus, kad vienas kitą geriau suprastume Prancūzijos prezidentas atsisveikino su Lietuva; atnaujinta 17.42

49
Petro Porošenka

Pasaulyje

2020.09.29 07:53

Naujausia informacija. Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka užsikrėtė koronavirusu Jungtinėje Karalystėje – naujų atvejų rekordas; atnaujinta 22.01

31