Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.18 10:20

Per akcijos „Užimk Volstritą“ metines suimta per šimtą protestuotojų

ELTA 2012.09.18 10:20

Niujorko policijos pareigūnai pirmadienį suėmė 124 akcijos „Užimk Volstritą“ aktyvistus, kurie miesto finansų rajone siekė sutrikdyti eismą ir apsupo Niujorko akcijų biržos pastatą.

Niujorko policijos pareigūnai pirmadienį suėmė 124 akcijos „Užimk Volstritą“ aktyvistus, kurie miesto finansų rajone siekė sutrikdyti eismą ir apsupo Niujorko akcijų biržos pastatą.

Taip judėjimo „Užimk Volstritą“ dalyviai paminėjo pirmąsias protestų metines, rašo „The New York Times“.

Metinių dieną aktyvistai surengė vadinamąją „sėdimą blokadą“ prie Niujorko akcijų biržos pastato. Protestuotojai sėdėjo ant šaligatvių, užblokuodami judėjimą jais, už tai buvo sulaikyti.

Išvaikę aktyvistus, policininkai užblokavo priėjimus prie biržos pastato metalinėmis užtvaromis, kad demonstrantai negalėtų vėl jo apsupti.

Keli šimtai protestuotojų Volstrite surengė eiseną. Policininkai užkirto protestuotojams kelią, sulaikė dešimtis žmonių apkaltinę juos chuliganizmu.

Paprastų žmonių judėjimas nustebino pasaulį pernai rudenį. „Užimk Volstritą“ judėjimo nariai buvo įsikūrę Manhatane. Netrukus judėjimas pasklido į miestus Šiaurės Amerikoje ir Europoje.

Dėl judėjimo trumpam sustiprėjo JAV socialinio agitavimo dvasia ir buvo atkreiptas dėmesys į ekonominę neteisybę.

Pastaruoju metu judėjimas „Užimk Volstritą“ pastebimai nusilpo ir nebepatraukia didelio pasaulio visuomenės ir spaudos dėmesio. Po to, kai praėjusių metų pabaigoje akcijos dalyvių palapinių miesteliai didžiausiuose JAV miestuose buvo išardyti, jiems tapo daug sudėtingiau koordinuoti veiksmus, ir jų aktyvumas pastebimai prigeso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi