Naujienų srautas

Pasaulyje

2014.06.27 20:47

Separatistai pritarė P. Porošenkos pasiūlymui

ELTA 2014.06.27 20:47

Prorusiškos jėgos Rytų Ukrainoje sutinka, kad paliaubos būtų pratęstos iki pirmadienio.

Prorusiškos jėgos Rytų Ukrainoje sutinka, kad paliaubos būtų pratęstos iki pirmadienio.

„Donecko liaudies respublika“ yra pasirengusi pritarti pasiūlymui dėl ugnies nutraukimo iki birželio 30 dienos“, agentūrai „Interfax“ penktadienį sakė separatistų lyderis Aleksandras Borodajus.

Iniciatyvą 72 valandom pratęsti paliaubas parodė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

Tačiau plačios derybos dėl konflikto sureguliavimo galės būti pradėtos tik tada, kai vyriausybė visiškai atitrauks savo pajėgas, pabrėžė A. Borodajus, pasiskelbęs save Donecko premjeru.

A. Borodajus taip pat paskelbė apie paskutiniųjų nuo gegužės laikomų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų paleidimą. Keturi iš aštuonių stebėtojų jau paleisti prieš tai. Pasak A. Borodajaus, prorusiškos jėgos yra pasirengusios ateityje oficialiai pakviesti ESBO stebėtojus padėčiai Rytų Ukrainoje kontroliuoti.

A. Borodajus taip pat sakė esąs už pasikeitimą belaisviais. Jo teigimu, per mūšius, kurie trunka nuo balandžio, jau žuvo 3 000 žmonių.

Separatistų ir vyriausybės pateikiami duomenys dėl aukų skiriasi. Jungtinių Tautų (JT) vertinimu, nuo balandžio vidurio Ukrainos konflikte žuvo mažiausiai 423 žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi