Pasaulyje

2014.06.27 11:24

Pasirašyti ES asociacijos susitarimai su Ukraina, Moldova ir Gruzija

LRT.lt2014.06.27 11:24

Briuselyje Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu pasirašyti Europos Sąjungos Asociacijos susitarimai su Ukraina, Moldova ir Gruzija.

Briuselyje Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu pasirašyti Europos Sąjungos Asociacijos susitarimai su Ukraina, Moldova ir Gruzija.

Asociacijos susitarimų, įskaitant išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės dalių, pasirašymas – istorinės svarbos žingsnis, įtvirtinantis Rytų partnerystės valstybių europinius siekius, priartinantis jas prie ES ir jos vertybinių principų bei rodantis šių šalių tvirtą pasiryžimą toliau vykdyti demokratines, ekonomines ir socialines reformas, rašoma pranešime spaudai.

Asociacijos susitarimai su šiomis trimis Rytų Europos valstybėmis numato ne tik laipsnišką ES prekybos su jomis liberalizavimą, bet ir su juo tiesiogiai susietą Rytų partnerių nacionalinės teisės suderinimą su ES teisynu. Tai – ambicingiausi tarptautiniai susitarimai, dėl kurių ES yra iki šiol susiderėjusi su trečiosiomis valstybėmis, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Asociacijos susitarimo su Ukraina politinė dalis buvo pasirašyta kovo 21 dieną. Briuselyje bus pasirašyti likę skirsniai ir formaliai užbaigta susitarimo, kaip vientiso instrumento, pasirašymo procedūra. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.