Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentas pasirašys Ekonominės asociacijos su ES sutartį

Ukrainos prezidentas Briuselyje penktadienį pasirašys šalies Ekonominės asociacijos su Europos Sąjunga sutartį – tą pačią sutartį, kurios Vilniuje dėl Maskvos spaudimo atsisakė prezidentas V. Janukovičius.

Ukrainos prezidentas Briuselyje penktadienį pasirašys šalies Ekonominės asociacijos su Europos Sąjunga sutartį – tą pačią sutartį, kurios Vilniuje dėl Maskvos spaudimo atsisakė prezidentas V. Janukovičius.

Taigi naujoji Kijevo valdžia renkasi Europinį kelią, bet svarbesnis dalykas penktadienį turbūt bus padėtis Rytų Ukrainoje, kur 10 valandą baigsis prezidento Petro Porošenkos paskelbtos ir savaitę galiojusios paliaubos.

Oficialiai paliaubos Luhansko ir Donecko srityse turėtų baigtis 10 valandą ryto, bet tarptautinė bendrija, Ukrainos valdžia, Maskva ir net patys sepraratistai pasisako už tai, kad jos būtų tęsiamos. Per tą savaitę pagrindinėse konflikto vietose, pavyzdžiui, Slovjanske, kovos tikrai  aprimo, bet Ukrainos vyriausybės atstovai visą savaitę pranešinėjo apie separatistų puldinėjimus ir suskaičiavo, kad per tuos užpuolimus žuvo ne mažiau 14 kareivių.

Į Strasbūrą nuvykęs Ukrainos prezidentas paskelbė, kad jei Rusija nesustabdys ginkluotų separatistų, jis bus priverstas priimti lemiamą sprendimą – greičiausiai jis turi omenyje karo padėties įvedimą, nors, pagal paskutinius pranešimus iš Donecko, separatistai paskutinę minutę sutiko pratęsti derybas su Kijevo ir ESBO atstovais.

„Paremkite taikos planą veiksmais, o ne žodžiais“, – sako Ukrainos prezidentas P. Porošenko.

Derėtis paragino ir Paryžiuje apsilankęs Jungtinių Valstijų diplomatų vadovas.      

„Dėl Ukrainos mes susitarėme, kad Rusijai yra kritiškai svarbu, tiesiogine to žodžio prasme jau per artimiausias valandas parodyti, kad ji nori padėti nuginkluoti separatistus, paraginti juos nusiginkluoti, sudėti ginklus ir prisijungti prie teisėto politinio proceso“, – teigia JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

J. Kerry taip  pat pagrasino ir sankcijomis, matyt, todėl Rusijos prezidentas skubiai sušaukė saugumo tarybos posėdį, kad apsvarstytų Maskvos galimybes šioje situacijoje. Atsižvelgę į konkrečius Maskvos veiksmus penktadienį dėl sankcijų turėtų apsispręsti ir Europos Sąjungos šalių lyderiai, kurie tęsia sustikimą Briuelyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi