Pasaulyje

2015.02.14 17:27

Kontrabandinis alkoholis Lenkijoje pražudė penkis žmones

LRT.lt2015.02.14 17:27

Kontrabandinis alkoholis, užterštas metanoliu, per dvi savaites Lenkijoje pražudė penkis žmones, pirmadienį pranešė šalies sveikatos pareigūnai.

Kontrabandinis alkoholis, užterštas metanoliu, per dvi savaites Lenkijoje pražudė penkis žmones, pirmadienį pranešė šalies sveikatos pareigūnai.

Dėl tos pačios priežasties kaimyninėje Čekijoje mirusių žmonių skaičius išaugo iki mažiausiai 20, paneša naujienų agentūra AFP.

„Per 15 dienų užregistravome 9 apsinuodijimo kontrabandiniu alkoholiu atvejus. Penki žmonės mirė“, – teigė Lenkijos toksikologijos centro vadovas Piotras Burda.

Anot jo, nenustatyta nieko, leidžiančio manyti, kad mirtys Lenkijoje būtų kaip nors susiję su kontrabandiniu alkoholiu Čekijoje.

„Neturiu jokių įrodymų, leidžiančių manyti, kad tarp abiejų šalių yra koks nors ryšys“, – teigė P. Burda.

„Lenkijoje problema visų pirma yra alkoholikų naudojami alkoholio pakaitalai, tokie kaip skystis radiatoriams ir valymo priemonės“, – kalbėjo jis.

Kaimyninėje Slovakijoje į medikus kreipėsi aštuoni asmenys. Keturi iš jų paguldyti į ligoninę. Nustatyta, kad jie apsinuodijo alkoholiu, išgėrę iš Čekijos importuotų gėrimų.

Laikydamasi Europos Sąjungos taisyklių, Lenkija 2010 metais sušvelnino metanolio kiekio kosmetikoje ir chemijos produktuose apribojimus.

Pasak P. Burdos, nuo to laiko su alkoholiu susijusių mirčių skaičius smarkiai išaugo. Per šešis mėnesius iki 2012 metų kovo užregistruota daugiau kaip 80 atvejų – po 8–10 atvejų per mėnesį.

Su Čekija besiribojanti Lenkija sekmadienį uždraudė prekiauti bet kokiu kaimyninėje šalyje pagamintu alkoholiu, išskyrus alų ir vyną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt