Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV respublikonai nori teisti B. Obamą

ELTA2015.09.08 13:45

AV Atstovų rūmai ketina priimti teisės aktą dėl ieškinio iškėlimo prezidentui Barackui Obamai, kurio politikoje neva dominuoja „agresyvus vienašališkumas“, praneša BBC.

AV Atstovų rūmai ketina priimti teisės aktą dėl ieškinio iškėlimo prezidentui Barackui Obamai, kurio politikoje neva dominuoja „agresyvus vienašališkumas“, praneša BBC.

Atstovų rūmų pirmininkas respublikonas Johnas Boehneris prezidentą apkaltino neteisėtai nevykdant Kongreso išleistų teisės aktų, o B. Obamos politiką pavadino „agresyvia ir vienašališka“.

„Reikaluose nuo sveikatos apsaugos ir energetikos iki užsienio politikos ir švietimo prezidentas Obama bėgdavo arba apeidavo visuomenę ir Kongresą“, – respublikonų parlamentinei frakcijai skirtame laiške rašė J. Boehneris.

Baltųjų rūmų spaudos sekretorius Joshas Earnstas sumenkino bet kokius B. Obamai metamus kaltinimus.

„Esame visiškai tikri, kad prezidentas veikė savo kompetencijos ribose kaip Jungtinių Valstijų vadovas ir dirbo Amerikos žmonių labui“, – pareiškė sekretorius.

Respublikonų partijos parlamentarai efektyviai kontroliuoja Atstovų rūmus ir turi pakankamai balsų Senate, todėl nuo 2011 metų nuolatos blokuodavo B. Obamos politinę programą, ypač sveikatos apsaugos srityje. Prezidentas tuomet ėmėsi vadinamosios „parkerio ir telefono“ politikos, pradėdamas leisti tiesioginius dekretus ir apeidamas balsavimą Kongrese.

2012 m. B. Obama nepaisė Kongreso nuomonės ir nurodė sulaikyti kai kurių nelegalių imigrantų deportaciją, pastaraisiais mėnesiais prezidentas priėmė du dekretus dėl atlyginimų suvienodinimo skirtingų lyčių vyriausybės tarnautojams bei homoseksualų ir translyčių asmenų diskriminavimo uždraudimo vykdant federalinius kontraktus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.