Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.26 11:07

Pagrindinė Korsikos separatistų grupuotė pasižadėjo sudėti ginklus

BNS 2014.06.26 11:07

Pagrindinė Korsikos kovotojų grupuotė, rengusi atakas nuo praeito amžiaus 8-o dešimtmečio, siekdama salos atsiskyrimo nuo Prancūzijos, trečiadienį netikėtai paskelbė sudėsianti ginklus.

Pagrindinė Korsikos kovotojų grupuotė, rengusi atakas nuo praeito amžiaus 8-o dešimtmečio, siekdama salos atsiskyrimo nuo Prancūzijos, trečiadienį netikėtai paskelbė sudėsianti ginklus.

Korsikos nacionalinio išsivadavimo frontas (FLNC) savo 14 puslapių pranešime nurodė „vienašališkai nusprendusi pradėti demilitarizacijos procesą ... be jokių išankstinių sąlygų“.

Dokumente sakoma, kad šio judėjimo nariai nebebus atsakingi už „jokius karinius veiksmus Korsikos ir Prancūzijos teritorijoje“.

Tame pranešime politikai taip pat raginami „parengti politinio sprendinio apmatus“ ir „derėtis dėl naujo statuso su Prancūzijos valstybe bei išspręsti kalinių klausimą“.

Separatistai yra skelbę paliaubas ir anksčiau, tačiau ši grupuotė pirmąkart pareiškė sudėsianti ginklus.

FLNC, įkurtas 1976 metais, taip pat įvairios kitos grupuotės, siekiančios salos suverenumo, Korsikoje yra surengusios šimtus atakų.

Kovotojai seniai reikalauja pripažinti „Korsikos žmonių nacionalines teises“, įskaitant pilietybę, kalbą ir kultūrą.

Per 40 metų trukusią kovą buvo įvykdyta tūkstančiai išpuolių, nusinešusių devynių policininkų gyvybes.

FNLC taip pat kaltinama dėl ginkluotų apiplėšimų ir pinigų prievartavimo, kovotojams iš gyventojų reikalaujant vadinamųjų revoliucijos mokesčių.

Tačiau ši grupuotė 10-ame dešimtmetyje kentėjo nuo vidinės nesantaikos. Tame dešimtmetyje taip pat buvo organizuotas Korsikos prefekto Claude'o Erignaco, aukščiausio salos pareigūno, nužudymas.

Viduržemio jūroje esanti Korsika buvo užkariauta Prancūzijos XVIII amžiuje. Ši sala yra Napoleono Bonaparte'o gimtinė.

Mūsų dienomis 310 tūkst. gyventojų turinti Korsika yra patrauklus turistinis regionas, garsėjantis įspūdingais gamtovaizdžiais ir švelniu klimatu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi