Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija, Vokietija, Prancūzija ir Ukraina aptarė krizės Ukrainoje sprendimą

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos, Prancūzijos ir Ukrainos prezidentai bei Vokietijos kanclerė trečiadienį visi kartu surengė pasitarimą telefono ryšiu, pranešė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Rusijos, Prancūzijos ir Ukrainos prezidentai bei Vokietijos kanclerė trečiadienį visi kartu surengė pasitarimą telefono ryšiu, pranešė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak jo, V. Putinas pasiūlęs pratęsti ir po penktadienio laikinąsias paliaubas, dėl kurių sutarė Kijevas ir kai kurios Ukrainos rytuose kovojančios separatistų grupės.

Taip pat sutarta tęsti tokio pobūdžio keturšales derybas telefono ryšiu ir ketvirtadienį, sakė Ukrainos prezidento atstovas.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį per daugiau nei valandą trukusį pokalbį su Rusijos ir Ukrainos lyderiais ragino sukurti paliaubų priežiūros Ukrainoje mechanizmą, nurodė Prancūzijos prezidento spaudos tarnyba.

F. Hollande`as ir A. Merkel „paragino“ Rusijos vadovą V. Putiną ir Ukrainos prezidentą Petro Porošenką „dirbti kartu, ypač siekiant įvesti paliaubų priežiūros mechanizmą“, sakoma Prancūzijos prezidentūros pranešime.

Vokietijos ir Prancūzijos vadovai sakė, kad šis procesas turėtų vykti padedant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), ir paragino abi šalis nedelsiant paleisti sulaikytuosius.

A. Merkel pasiūlė per paliaubas tvarkos sienos perėjose priežiūrą užtikrinti kartu su ESBO stebėtojais, tarp kurių būtų ir Rusijos atstovų.

Pasak Ukrainos prezidentūros, A. Merkel dar pasiūliusi apsikeisti sąrašais ir paraginusi Rusijos vadovybę viešai kreiptis į visas grupuotes, kurios laiko įkaitus, paleisti juos.

Taip pat ji pasiūlė ketvirtadienį pratęsti trišalės kontaktinės grupės derybas, kuriose dalyvautų buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma, ESBO atstovė Heidi Tagliavini ir Rusijos ambasadorius Ukrainoje Michailas Zurabovas.

Ukrainos valdžia susitarė paskelbti savaitės trukmės paliaubas, kurios prasidėjo birželio 21 dieną, nepaisant to, kad prorusiškų separatistai numušė Ukrainos armijos sraigtasparnį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi