Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.25 12:52

Apklausa: vokiečiai nepritaria NATO bazėms Baltijos šalyse

ELTA 2014.06.25 12:52

Gyventojų nuomonės apklausa Vokietijoje atskleidė, kad beveik trys ketvirtadaliai vokiečių nepritaria nuolatinių NATO bazių įkūrimui Rytų Europoje, praneša „Reuters“.

Gyventojų nuomonės apklausa Vokietijoje atskleidė, kad beveik trys ketvirtadaliai vokiečių nepritaria nuolatinių NATO bazių įkūrimui Rytų Europoje, praneša „Reuters“.

Remiantis „Forsa“ rinkos ir gyventojų nuomonės tyrimų instituto atlikta apklausa, tokiam žingsniui priešinasi net 74 proc. apklaustųjų, o NATO pajėgų buvimą Rusijos pasienyje teigiamai vertina 18 proc. vokiečių.

Lenkija, Lietuva, Latvija ir Estija yra tarp aktyviausių Aljanso narių, raginančių imtis griežtesnių priemonių prieš Rusijos veiksmus Ukrainoje, įskaitant ir didesnį arba nuolatinį NATO įsitraukimą Rytų Europoje. Estijos premjeras Taavi Roivas praėjusią savaitę Vakarų sąjungininkus paragino „atsimerkti“ ir pamatyti tikrąjį Maskvos grėsmės mastą.

Reaguodama į įvykius Ukrainoje, NATO pastaruoju metu patrigubino Baltijos šalių oro policijos misijoje dislokuotų naikintuvų skaičių bei surengė eilę karinių pratybų, tačiau nemažai Aljanso narių tikina, kad nuolatinis įsitraukimas Rytų Europoje būtų pernelyg brangus ir Rusiją provokuojantis veiksmas. Maskvos pareigūnai įsitikinę, kad nuolatinių karinių dalinių dislokavimas šalia Rusijos sienų prieštarautų 1997 m. pasirašytam NATO ir Rusijos pamatiniam susitarimui.

„Forsa“ analitikų anksčiau atliktų apklausų duomenys rodo, kad Vokietijos piliečiai apskritai priešinasi bet kokiai Berlyno karinei politikai užsienyje, net jei diplomatinių pastangų neužtenka konfliktui išspręsti. „Reuters“ korespondentų teigimu, vokiečių poziciją Baltijos šalių atžvilgiu taip pat veikia Rusijos, kaip prekybos partnerės, vaidmuo Vokietijos ekonomikoje.

Išsamūs „Forsa“ apklausos rezultatai bus paviešinti penktadienį, birželio 27 dieną, žurnale „Internationale Politik“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi