Naujienų srautas

Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Separatistai nenuleidžia rankų: Kramatorske – tankai, Slovjanske – pastiprinimas

DELFI.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Prorusiškų separatistų kontroliuojamame Kramatorsko oro uoste, kur jau kelis mėnesius apsauga rūpinasi desantininkų karinis dalinys, – kritinė situacija, tokią informaciją „OstroV“ suteikė minėtųjų desantininkų artimieji ir miesto gyventojai, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Prorusiškų separatistų kontroliuojamame Kramatorsko oro uoste, kur jau kelis mėnesius apsauga rūpinasi desantininkų karinis dalinys, – kritinė situacija, tokią informaciją „OstroV“ suteikė minėtųjų desantininkų artimieji ir miesto gyventojai, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Remiantis antradienį gautais vietinių pranešimais, nuo savaitgalio į Kramatorską įriedėjo mažiausiai trys tankai, kurie jau dvi naktis intensyviai apšaudo oro uostą.

Ukrainos desantininkų artimieji tvirtina, jog situacija itin sudėtinga. Kovotojams būtinas pastiprinimas – trūksta tiek žmonių, tiek ginkluotės. Bėda ta, jog po pastarojo skaudaus incidento, kai teroristai numušė Ukrainos karinį sraigtasparnį, kariai nebenori sraigtasparniais vykti į karių saugomus, tačiau separatistų apsuptus, objektus.

Be to, kaip tvirtina patys Ukrainos kariai, Antiteroristinės operacijos vadovybė rimtai informacijos apie mieste pasirodžiusius tankus nevertina.

Kramatorsko žmonės taip pat sako, jog antradienį į miestą buvo atvykęs šiuo metu ieškomas Olegas Carevas, taip pat pastebėtas prorusiškų kovotojų skaičiaus Kramatorske augimas. Anot vietinių, miestas po truputį virsta tokia pat separatistų tvirtove kaip šiuo metu yra Slovjanskas.

Dar apie Slovjanską: separatistų apsupti Ukrainos kariai, vykdantys Antiteroristinę operaciją, iš minėtojo Ukrainos miesto skelbia, jog naktį iš antradienio į trečiadienį prie Slovjanske esančio Ukrainos saugumo tarnybos pastato atvyko apie 50 kovotojų – juos atvežė baltas autobusas be valstybinių numerių.

Apšaudytos Antiteroristinės operacijos pajėgos Antracyto mieste

Remiantis operatyviniais judėjimo „Informacinis pasipriešinimas“ duomenimis, kovotojai surengė ataką prieš Antiteroristinę operaciją vykdančias pajėgas Ukrainos Antracyto mieste, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Tokią informaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pateikė Karinių-politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

„Remiantis operatyviniais judėjimo „Informacinis pasipriešinimas“ duomenimis, prie Antracyto miesto separatistai apšaudė Antiteroristinių pajėgų įrengtą blokavimo postą“, – teigia specialistas. Nepatvirtintais duomenimis, prorusiški kovotojai pajėgas apšaudė iš artilerijos. Ukrainos pajėgos nenukentėjo.

Prie Kramatorsko fiksuojamas teroristų veiklos suaktyvėjimas

Remiantis operatyviniais judėjimo „Informacinis pasipriešinimas“ duomenimis, prie Kramatorsko fiksuojamas sukilėlių veiklos suaktyvėjimas, skelbia naujienų agentūra UNIAN. Tokią informaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ suteikė Karinių-politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

„Prie Kramatorsko fiksuojamas jų veiklos suaktyvėjimas. Prie Antiteroristinės operacijos pajėgų artėja apie 250 separatistų“, – skelbia specialistas.

Priminsime, jog antradienį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paskelbė neatmetąs galimybės, jog šalies pajėgos atnaujins aktyvias operacijas. Separatistai nuolat pažeidžia paliaubų, galiojančių iki birželio 27 dienos, sąlygas.

NATO neįžvelgia jokių ženklų, kad Rusija laikosi įsipareigojimų dėl Ukrainos

NATO generalinis sekretorius pareiškė, kad nėra „jokių ženklų“, kad Rusija vykdo savo tarptautinius įsipareigojimus dėl krizės Ukrainoje ir kad JAV vadovaujamas aljansas spręs dėl savo tolesnių veiksmų.

Aljanso vadovas Andersas Foghas Rasmussenas šiuos komentarus išsakė trečiadienį prieš NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą, kuriame taip pat dalyvaus JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Pasak A. F. Rasmusseno, vienas iš šio susitikimo darbotvarkės klausimų – kaip NATO galėtų padėti padidinti Ukrainos kariuomenės pajėgumus. Tarp numatomų priemonių minimas tikslinių pagalbos fondų įkūrimas.

Šiame susitikime bus peržiūrėti NATO ryšiai su Rusija ir tolesni veiksmai Maskvos atžvilgiu, nurodė Aljanso vadovas. Jis pridūrė, kad 28 šalių blokas pasilieka teisę plėstis, pabrėždamas, kad „jokia trečioji šalis“ negali tam užkirsti kelio, aiškiai turėdamas omenyje Rusiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi