Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:38

Britanijos premjeras nenusileidžia dėl precedento neturinčio balsavimo

BNS 2015.02.12 21:38

Britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas pirmadienį toliau siekė sušaukti Europos Sąjungos (ES) lyderių balsavimą, jeigu blokas sieks prastumti Jeaną-Claude'ą Junckerį į Europos Komisijos pirmininkus.

Britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas pirmadienį toliau siekė sušaukti Europos Sąjungos (ES) lyderių balsavimą, jeigu blokas sieks prastumti Jeaną-Claude'ą Junckerį į Europos Komisijos pirmininkus.

D. Cameronas Londone susitiko su Europos Vadovų Tarybos prezidentu Hermanu Van Rompuy ir paprašė jo pasirengti balsavimui dėl J.-C. Junckerio nominacijos, „jeigu Europos Vadovų Taryba nuspręs nukrypti nuo konsensuso principo, kai susitiks šią savaitę“, sakė Dauningstrito atstovė.

„Prezidentas Van Rompuy sutiko apgalvoti, kaip turėtų vykti balsavimas“, – pridūrė atstovė po „nuodugnių ir atvirų“ derybų.

D. Cameronas, kaip atrodo, pralaimi savo mūšį už J.-C. Junckerio paskyrimo blokavimą. Britų ministras pirmininkas, kuris mano, kad buvęs Liuksemburgo ministras pirmininkas J.-C. Junckeris yra užkietėjęs federalistas, nori, kad visų 28 ES valstybių lyderiai surengtų precedento neturintį balsavimą, kai ketvirtadienį ir penktadienį dalyvaus savo susitikime Ipre ir Briuselyje.

D. Cameronas H. Van Rompuy sakė, kad neapsigalvos dėl J.-C. Junckerio ir kad jo nominavimas būtų „negrįžtamas žingsnis, kuriuo galia būtų perduota iš Europos Vadovų Tarybos Europos Parlamentui“.

„Taip nutrūktų dešimtmečių praktika visuomet konsensusu rasti kandidatą. Ir tuo būtų ignoruojama aiški žinia už permainas ir reformas, kaip išreiškė Europos rinkėjai neseniai įvykusiuose Europos Parlamento rinkimuose“, – sakė D. Cameronas, kurį citavo jo atstovė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi