Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Dėl nutekintų pokalbių apklaustas lenkų žurnalo redaktorius

BNS 2015.09.08 13:45

Lenkijos prokurorai apklausia žurnalo, paskelbusio slapta padarytus aukšto rango pareigūnų pokalbių įrašus, vyriausiąjį redaktorių – dėl skandalo, kuris smarkiai sukrėtė vyriausybę.

Lenkijos prokurorai apklausia žurnalo, paskelbusio slapta padarytus aukšto rango pareigūnų pokalbių įrašus, vyriausiąjį redaktorių – dėl skandalo, kuris smarkiai sukrėtė vyriausybę.

Kai kurių ministrų ir centrinio banko vadovo pokalbiai restorane yra tarp tų slapta padarytų įrašų, kuriuos neseniai paskelbė žurnalas „Wprost“. Viename įrašų užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis sakė, kad Lenkijos aljansas su JAV „yra bevertis“, bet tokią mintį greitai paneigė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis.

„Wprost“ vyriausiasis redaktorius Sylwesteris Latkowskis antradienį buvo apklausiamas kaip liudininkas tiriant slaptą pasiklausymą, kuris Lenkijoje yra nelegalus ir už kurį galima skirti kalėjimą iki dvejų metų.

Restorano, kur buvo slapta įrašyti politikų pokalbiai, vadovui buvo pateikti du kaltinimai dėl pasiklausymo.

Premjeras Donaldas Tuskas tuos nutekinimus pavadino bandymu įvykdyti „valstybės perversmą“, kuriuo siekiama „destabilizuoti“ Lenkiją.

Tačiau dienraštis „Gazeta Wyborcza“ pirmadienį užsiminė, kad tikrasis motyvas galėtų būti turto prievartavimas.

Laikraštis rašė, kad trys restorano „Sowa & Przyjaciele“ padavėjai slapta pasiklausydavo Varšuvos politinio ir verslo elito, tikėdamiesi juos šantažuoti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi