Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.24 15:04

V. Putinas žengė žingsnį dėl taikos Ukrainoje

BNS 2014.06.24 15:04

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paprašė Federacijos Tarybos atšaukti kovo 1-osios sprendimą dėl Rusijos armijos panaudojimo Ukrainos teritorijoje, pranešė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paprašė Federacijos Tarybos atšaukti kovo 1-osios sprendimą dėl Rusijos armijos panaudojimo Ukrainos teritorijoje, pranešė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Prezidentas V. Putinas antradienį, prieš skrydį į Vieną su oficialiu vizitu, išsiuntė Federacijos Tarybai, aukščiausiųjų rūmų pirmininkei Valentinai Matvijenko laišką, kuriame, siekiant normalizuoti padėtį ir sureguliuoti situaciją Ukrainos rytiniuose regionuose, taip pat trišalių derybų šiuo klausimu proga, pateikė Federacijos Tarybai pasiūlymą atšaukti Federacijos Tarybos 2014 metų kovo 1 dienos sprendimą Nr. 48-FZ dėl Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimo Ukrainoje“, – sakė D. Peskovas.

Kovo 1 dieną V.Putinas kreipėsi į Federacijos Tarybą, kad būtų leista Ukrainos teritorijoje panaudoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas.

Tą pačią dieną Federacijos Taryba vienbalsiai priėmė sprendimą, kuriuo suteikė prezidentui teisę panaudoti kariuomenę Ukrainos teritorijoje.

Po to neberimo būgštavimai, kad Rusija gali veržtis į Ukrainą. Praėjusią savaitę NATO apkaltino Maskvą papildomų karinių pajėgų telkimu prie sienos; Jungtinės Valstijos pareiškė nesutiksiančios su Rusijos karinės jėgos panaudojimu Ukrainoje „jokiu pretekstu“.

Federacijos Tarybos užsienio reikalų komiteto vicepirmininkas Andrejus Klimovas sakė agentūrai „Interfax“, kad senatoriai trečiadienį balsavimu pritars prezidento siūlymui atšaukti karinės intervencijos leidimą.

Šis netikėtas deeskalavimo žingsnis žengtas tokiu metu, kai prorusiški separatistai Ukrainos rytuose sutiko laikytis laikinų paliaubų ir dalyvauti derybose su naujuoju Vakarų remiamu Ukrainos prezidentu, kai taip pat netikėtai sulaukta ir V. Putino palaikymo taikiai iniciatyvai.

Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltino Kremlių separatistų rėmimu, o JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį perspėjo V. Putiną, kad Rusijai gresia naujos sankcijos, jei krizė nebus švelninama.

P. Porošenka giria sprendimą

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka V. Putino kreipimąsi į Federacijos Tarybą dėl sprendimo leisti naudoti Rusijos armiją Ukrainoje atšaukimo vertina kaip pirmą žingsnį padėčiai sureguliuoti rytiniuose regionuose.

„Ukrainos prezidentas laiko kreipimąsi į Federacijos Tarybą atšaukti kovo 1-osios sprendimą dėl Rusijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimo Ukrainos teritorijoje pirmuoju praktiniu žingsniu po oficialaus Rusijos prezidento palaikymo Ukrainos taikos planui dėl padėties sureguliavimo Donbase“, – nurodoma Ukrainos prezidento spaudos tarnybos pranešime.

P. Porošenka paprašė Aukščiausiosios Rados pirmininko Oleksandro Turčynovo aptarti su savo kolege Rusijoje Federacijos Tarybos pirmininke Valentina Matvijenko galimybę nagrinėti šį klausumą artimiausiame Rusijos parlamento aukštųjų rūmų posėdyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi