Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Irako islamistai užėmė didžiausią šalies naftos perdirbimo įmonę

ELTA2015.02.12 21:37

Spėjami Irako islamistai užėmė didžiausią šalies naftos perdirbimo gamyklą Baidžyje. Apie tai pranešė amerikiečių stotis CNN.

Spėjami Irako islamistai užėmė didžiausią šalies naftos perdirbimo gamyklą Baidžyje. Apie tai pranešė amerikiečių stotis CNN.

Už 200 km į šiaurę nuo Bagdado esantis Baidžis yra strategiškai svarbus miestas. Čia yra ne tik naftos perdirbimo gamykla, aprūpinanti degalais daugelį šalies degalinių, bet ir elektrinė, tiekianti elektrą Bagdadui.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pirmadienį Bagdade pareiškė, kad dėl ekstremistinės grupuotės „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL) keliamos grėsmės Vašingtonas gali smogti karinį smūgį. Tai esą gali būti padaryta dar prieš suformuojant naują Irako vyriausybę. J. Kerry paragino greitai sudaryti vyriausybę, kurioje dalyvautų trijų didžiausių šalies gyventojų grupių – šiitų, sunitų ir kurdų – atstovai.

„ISIL kovoja, kad padalytų ir sunaikintų Iraką“, – kalbėjo J. Kerry. Pasak jo, JAV prezidentas Barackas Obama, imdamasis karinių žingsnių, nelauks, kol bus sudaryta nauja vyriausybė.

Irako premjeras Al Maliki jau seniai kritikuojamas, kad jo šiitų vyraujama vyriausybė diskriminuoja sunitus Irake. Tačiau premjeras atsistatydinti neketina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.