Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

ES paragino Rusiją sustabdyti ginklų srautą į Rytų Ukrainą

ELTA 2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga (ES) pranešė esanti pasiruošusi įvesti naujas sankcijas Rusijai, jeigu Maskva nedelsiant nesustabdys ginklų ir kovotojų srauto į Rytų Ukrainą, skelbia BBC.

Europos Sąjunga (ES) pranešė esanti pasiruošusi įvesti naujas sankcijas Rusijai, jeigu Maskva nedelsiant nesustabdys ginklų ir kovotojų srauto į Rytų Ukrainą, skelbia BBC.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Hague`as įspėjo Rusiją, kad, jeigu ji nesiims veiksmų, ES „galės imtis tolesnių priemonių, sankcijų“.

W. Hague`o teigimu, Rusijos prezidento Vladimiro Putino parama Ukrainos taikos planui privalo būti „įgyvendinta veiksmais“.

Ukraina pranešė, jog prorusiškai nusiteikę separatistai šalies rytuose ignoruoja vienašališkas Kijevo paliaubas.

Penktadienį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paskelbė 15-os punktų taikos planą ir savaitę truksiantį ugnies nutraukimą.

V. Putinas pasveikino P. Porošenkos sprendimą, tačiau pažymėjo, kad Kijevas privalo derėtis ir priimti kompromisus su separatistais, kurie vis dar kontroliuoja pagrindinius administracinius pastatus Rytų Ukrainoje.

ES šalių užsienio reikalų ministrai susirinko į Liuksemburgą su naujuoju Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu aptarti Ukrainos krizę.

Ukrainos klausimas taip pat įtrauktas į penktadienį Briuselyje vyksiančio ES viršūnių susitikimo darbotvarkę. Kaip pranešama, gali būti, jog ES lyderiai paskelbs naujas sankcijas Rusijai, jeigu, jų manymu, Maskvos atsakas į taikos planą bus neadekvatus.

Vakarų lyderiai kaltina Rusiją kovotojų Donecke ir Luhanske apginklavimu.

Be kita ko, penktadienį viršūnių susitikime Briuselyje taip pat numatytas ES ir Ukrainos Asociacijos sutarties ekonominės dalies pasirašymas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi