Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Prancūzijai gresia transporto chaosas dėl oro dispečerių streiko

BNS 2015.02.14 17:02

Prancūzija ruošiasi tikėtinam transporto chaosui, kai šalies aviacijos valdyba pirmadienį paragino oro bendroves atšaukti iki 20 proc. skrydžių Paryžiuje ir keliuose kituose miestuose dėl oro dispečerių streiko.

Prancūzija ruošiasi tikėtinam transporto chaosui, kai šalies aviacijos valdyba pirmadienį paragino oro bendroves atšaukti iki 20 proc. skrydžių Paryžiuje ir keliuose kituose miestuose dėl oro dispečerių streiko.

Šešių dienų streikas, kurį paragino surengti pagrindinė šio sektoriaus profsąjunga, prasidės antradienį.

Civilinės aviacijos agentūra nurodė, kad be sutrikimų turėtų įvykti vidutiniškai trys ketvirtadaliai skrydžių.

Reisai į Pietų Prancūziją, Ispaniją, Portugaliją, Maroką, Tunisą ir Alžyrą iš Paryžiaus bus mažiau paveikti – streikas sutrikdys apie 20 proc. reisų.

Agentūra taip pat paprašė oro uostų Pietų Prancūzijoje atšaukti 20 proc. skrydžių, kad sumažintų apkrovą.

Turizmo sezono įkarštyje surengtas streikas šalyje, kuri pritraukia daugiau lankytojų iš užsienio negu bet kuri kita pasaulio valstybė, lydės geležinkelininkų protestus, kurie taip pat paveikė susisiekimą su kitomis valstybėmis ir šalies viduje, o kai kuriuose regionuose tebesitęsia.

Pagrindinės oro dispečerių profsąjungos SNCTA ir UNSA-ICNA organizavo šešių dienų streiką nuo antradienio, perspėdamos apie artėjantį „didelį sutrikdymą“, tačiau SNCTA vėliau atsisakė šių planų.

Streikas vyks artėjant birželio 30-osios galutiniam terminui, iki kurio Prancūzija turi pateikti Briuseliui planus dėl oro transporto sektoriaus finansavimo ateinančius penkerius metus. Streikininkai protestuoja prieš planuojamus apkarpymus.

Oro dispečerių tarnybos tinklą planuojama mažinti pagal Europos Komisijos planą „Single Sky Europe“. Pagal jį planuojama mažinti sąnaudas oro navigacijai, pertvarkant Europos oro erdvę į funkcinius blokus pagal transporto srautus, o ne pagal valstybių sienas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi