Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:27

Po apsinuodijimų bangos Čekijoje uždrausta prekiauti stipriuoju alkoholiu

LRT.lt 2015.02.14 17:27

Čekijos vyriausybė uždraudė prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių sudėtyje yra daugiau kaip 20 proc. alkoholio, kai nuo apsinuodijimo alkoholiu mirė19 žmonių.

Čekijos vyriausybė uždraudė prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių sudėtyje yra daugiau kaip 20 proc. alkoholio, kai nuo apsinuodijimo alkoholiu mirė19 žmonių.

Draudimas galioja visiems prekybininkams, įskaitant restoranus ir viešbučius, praneša BBC.

Čekijos policija sulaikė 10 žmonių ir konfiskavo 5 tūkst. litrų spirito, taip pat banderolių.

Sveikatos ministras Leosas Hegeris teigia, kad precedento neturintis draudimas įsigalioja tuoj pat ir taikomas visoje šalyje.

„Maisto ir gėrimų verslo valdytojams draudžiama siūlyti parduoti ir pardavinėti alkoholinius gėrimus, kurių stiprumas siekia 20 proc. ir daugiau“, – per nacionalinę televiziją paskelbė jis.

Mirtys, kurios prasidėjo šio mėnesio pradžioje, vadinamos rimčiausiu mirtino apsinuodijimo alkoholiu atveju Čekijoje per pastaruosius 30 metų.

Anot BBC korespondento Prahoje Robo Camerono, pranešimų apie mirtis mažėjant, dėmesys telkiamas į tuos, kurie gėrė užterštą alkoholį ir liko gyvi, bei siekiama surasti tuos, kurie gėrimą išpilstė.

Detektyvai teigia susidūrę su gerai organizuotais kontrabandininkais, tačiau organizacijos viršūnėje esančių asmenų sučiupti kol kas nepavyko.

Dėl apsinuodijimo metanoliu ligoninėje gydoma apie 30 žmonių. Kai kurie atsidūrę ligoninėje apako, kitiems medikai sukėlė dirbtinę komą.

Norvegija šaliai skyrė priešnuodžio, vadinamo „Fomepizoliu“, jo į Prahą atgabeno toksinų ekspertas Knutas Erikas Hovda iš Branduolinio, biologinio ir cheminio centro Osle. Anot jo, jei aukos pakankamai anksti patenka į ligoninę, jos turi gerų šansų išgyventi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi