Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Jau žuvo „šimtai“ Irako karių

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Irako premjero Nuri Al Malikio saugumo atstovas pirmadienį pareiškė, kad per susirėmimus, apėmusius didelius plotus šalies teritorijos, sunitų kovotojai nukovė „šimtus“ irakiečių karių.

Irako premjero Nuri Al Malikio saugumo atstovas pirmadienį pareiškė, kad per susirėmimus, apėmusius didelius plotus šalies teritorijos, sunitų kovotojai nukovė „šimtus“ irakiečių karių.

Šis generolo leitenanto Quassemo Atta pranešimas per televiziją kol kas yra informatyviausias iš visų, kuriuos yra paskelbusi vyriausybė apie Irako saugumo pajėgų patirtus nuostolius nuo birželio 9 dieną prasidėjusios operacijos pradžios.

Vyriausybės skelbiamų pranešimų apie šimtus nukautų kovotojų neįmanoma patvirtinti, o apie vyriausybės pajėgų patirtus nuostolius iki šiol nebuvo tikslios informacijos.

Užėmė šiitišką miestą

Sunitai kovotojai pirmadienį visiškai kontroliuoja Irako šiitišką šiaurinį Tal Afaro miestą ir jo oro uostą po kelias dienas trukusių įnirtingų susirėmimų, pranešė vienas vietos pareigūnas ir įvykių liudininkai.

Pasak liudininkų, saugumo pajėgos atsitraukė iš miesto.

Tal Afaras, esantis strategiškai svarbiame koridoriuje į Siriją, anksčiau buvo didžiausias šiaurinės Ninevės provincijos miestas, dar nepatekęs į džihadistų ir jų sąjungininkų rankas.

Irako kovotojai užpuolė pervežamus kalinius

Irake ginkluotiems kovotojams užpuolus kalinius vežančią automobilių vilkstinę, skirtingais duomenimis, žuvo nuo 20 iki  70 žmonių.

Incidentas įvyko Pietų Bagdade. Iki šiol nėra tiksliai žinoma, kas atsakingas už išpuolį.

Ataka surengta Irake lankantis Jungtinių Valstijų sekretoriui Johnui Kerry. Jis čia atvyko neskelbto vizito ir dabar susitikinka su Irako premjeru bei kitais aukštais pareigūnais.

J. Kerry ragina Iraką siekti vienybės ir stabilumo, kad vyriausybė galėtų atremti kovotojų puolimą. Amerikos prezidentas Barackas Obama įspėja, kad neramumai gali išplisti ir į kitas regiono šalis.

Padėtis Irake šiandien taip pat aptariama ir Liuksemburge vykstančiame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime.

Sunitų kovotojai Irake perėmė iš vyriausybės pajėgų vakarinių šalies teritorijų kontrolę ir nukovė 21 žmogų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi