Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos separatistai pažeidė paliaubų sąlygas

ELTA, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka siūlo derybas prorusiškiems separatistams šalies Rytuose. Savo kalboje per televiziją jis sekmadienį pareiškė esąs pasirengęs dialogui, praneša agentūra AFP.

Ukrainos Užsienio reikalų ministerija (URM) ir Gynybos ministerija (GM) praneša, kad separatistai pažeidė paliaubų sąlygas. Bendrame pareiškime žinybos pabrėžia, kad Ukraina kryptingai siekia taikos, informuoja glavcom.ua

„Į iniciatyvas, kurios padėtų pasiekti taiką, separatistai toliau atsakinėjo ginkluotais išpuoliais, kurie pažeidė paliaubų sąlygas. Vien per birželio 22-osios naktį neteisėti ginkluoti dariniai 11 kartų apšaudė Ukrainos ginkluotąsias pajėgas Kramatorsko, Slovjansko, Artiomovsko rajonuose ir kituose miestuose. Dieną separatistai įvykdė kelis išpuolius ir šturmavo minosvaidžiais ukrainiečių pasieniečius Krasnopartizansko, Biriukovo ir Nozdrevkos punktuose Luhansko apylinkėse. Provokacijos tęsiasi“, – pareiškė Ukrainos URM ir GM.

Ministerijose manoma, kad banditiški išpuoliai skirti eskaluoti padėtį, o tarptautinė bendruomenė turėtų nedelsdama ryžtingai juos pasmerkti.

„Ukraina kreipiasi į visus užsienio partnerius, ragindama palaikyti nuoseklias mūsų valstybės pastangas atkurti taiką ir užtikrinti, kad visos pusės besąlygiškai vykdytų balandžio 17 d. Ženevos susitarimo punktus. Pagrindinis reikalavimas – Rusijai. Mūsų valstybė kartu su visa tarptautine bendruomene tikisi iš Rusijos Federacijos realaus ir veiksmingo Ukrainos prezidento taikaus plano palaikymo, veiksmingo sienos gynimo nuo separatistų ir kad bus pasitelkta visa turima įtaka neteisėtoms grupuotėms šalies rytuose, kad šie nedelsiant nutrauktų ugnį ir sudėtų ginklus. Bet koks sukilėlių skatinimas turės kritinių padarinių, – rašoma pranešime.

P. Porošenka: planas A – taikus scenarijus

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka siūlo derybas prorusiškiems separatistams šalies Rytuose. Savo kalboje per televiziją jis sekmadienį pareiškė esąs pasirengęs dialogui, praneša agentūra AFP.

12 minučių trukusioje kalboje P. Porošenka teigė „esąs pasirengęs diskutuoti su tais, kurie yra neteisingame kelyje, kurie per klaidą užėmė separatistines pozicijas“. Skirtingos nuomonės, pasak prezidento, „nėra kliūtis dalyvauti dialoge“. Tačiau derybos esą neįmanomos su separatistais, „kurie vykdė teroro aktus, žudynes ir kankinimus“.

P. Porošenka pabrėžė, kad vyriausybės „planas A“ yra taikus scenarijus. Tačiau esą egzistuoja ir „detalus planas B“.

Ukrainos prezidentas penktadienį paskelbė vienašališkas paliaubas. Tačiau separatistų lyderiai atsisakė sudėti ginklus, kol iš regiono nepasitrauks vyriausybinės pajėgos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.