Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Irako sukilėliai užėmė ketvirtą miestą Anbaro provincijoje

BNS 2015.09.08 13:45

Irako pareigūnai pranešė, kad sunitai kovotojai užėmė dar vieną miestą vakarinėje Anbaro provincijoje, kuris buvo jau ketvirtasis, patekęs į jų rankas nuo penktadienio.

Irako pareigūnai pranešė, kad sunitai kovotojai užėmė dar vieną miestą vakarinėje Anbaro provincijoje, kuris buvo jau ketvirtasis, patekęs į jų rankas nuo penktadienio.

Pareigūnai sakė, kad kovotojai šeštadienio vakarą užėmė Rutbos miestą, esantį už maždaug 150 kilometrų į rytus nuo sienos su Jordanija. Sekmadienį vietos gyventojai vedė derybas su kovotojais, kad jie leistų civiliams pasitraukti, kai miesto pakraštyje įsitvirtinęs armijos dalinys pagrasino pradėti artilerijos apšaudymą.

Rutba yra jau ketvirtas miestas Anbaro provincijoje, nuo penktadienio patekęs į islamistų judėjimo „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL) bei jį palaikančių sunitų kovotojų rankas. Šie sukilėlių laimėjimai tapo skaudžiu smūgiu šiito premjero Nuri al Maliki vyriausybei.

Irako pajėgos atsitraukė iš vakarinių miestų

Irako pajėgos atliko „taktinį“ atsitraukimą iš trijų vakarinių miestų, sekmadienį pranešė vienas saugumo tarnybų atstovas, sunitams kovotojams plečiant puolimą, per kurį jie jau užėmė dideles teritorijas.

„Karinių dalinių atsitraukimas (iš al Keimo, Ravos ir Anos) buvo atliktas siekiant persigrupuoti“, – sakė generolas leitenantas Qassemas Atta, vadindamas tą žingsnį taktiniu manevru.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi