Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pietų Korėjos karys nušovė penkis ginklo draugus prie sienos su Šiaurės Korėja

BNS 2015.09.08 13:45

Pietų Korėjos karys šeštadienio vakarą nušovė penkis savo dalinio narius, o dar septynis sužeidė viename sargybos poste prie budriai saugomos sienos su Šiaurės Korėja, pranešė Pietų Korėjos pareigūnai.

Pietų Korėjos karys šeštadienio vakarą nušovė penkis savo dalinio narius, o dar septynis sužeidė viename sargybos poste prie budriai saugomos sienos su Šiaurės Korėja, pranešė Pietų Korėjos pareigūnai.

23 metų armijos seržantas, pavarde Limas, pradėjo šaudyti į kitus karius sargybos poste vakarinėje Gangvono provincijoje – kalnuotame regione, besiribojančiame su Šiaurės Korėja rytiniame pusiasalio gale. Visos aukos buvo 22-osios pėstininkų divizijos, kuriai priklausė ir Limas, kariai.

Užpuolikas pabėgo, pasiėmęs automatą K2 ir šovinių, sakė kariuomenės atstovas, pridūręs, kad Limas po kelių mėnesių turėjo būti paleistas iš armijos, atlikęs privalomąją karinę tarnybą.

Pagal Pietų Korėjos šauktinių kariuomenės sistemą visi sveiki vyrai privalo atlikti apie dvejų metų trukmės privalomąją karinę tarnybą. Šalies karines pajėgas sudaro daugiau nei 600 karių, kurių pagrindinis uždavinys – atgrasyti nuo agresijos Šiaurės Korėją, kuri yra viena iš labiausiai militarizuotų valstybių.

Pietų Korėjos kariuomenės daliniuose incidentų su šaunamaisiais ginklais įvyksta nedažnai, tačiau jų yra pasitaikę anksčiau – paprastai kai didelę įtampą patiriantys šauktiniai pradėdavo šaudyti į kitus savo dalinio narius arba dezertyruodavo, pasiėmę ginklų.

Budriai saugoma siena tarp abiejų Korėjos valstybių buvo nustatyta 1950-1953 metais vykusio Korėjos karo pabaigoje. abi šalys formaliai tebekariauja, nes yra sudariusios tik paliaubas, bet nepasirašiusios visavertės taikos sutarties.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi