Pasaulyje

2012.09.14 15:42

Niujorke bus ribojamas saldžiųjų gėrimų pardavimas

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba2012.09.14 15:42

Niujorke (JAV) uždrausta parduoti saldžiuosius gėrimus, pilstomus į didelės talpos tarą, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Niujorke (JAV) uždrausta parduoti saldžiuosius gėrimus, pilstomus į didelės talpos tarą, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Aštuoni „už“ ir tik vienas susilaikė – mero paskirta visuomenės sveikatos taryba buvo kaip niekada vieninga. Ji įsitikinusi, kad saldieji gėrimai daro įtaką nutukimui, todėl jų pardavimą būtina riboti.

Nuo kitų metų kovo visos maitinimo įstaigos, kioskai ir dalis parduotuvių, negalės parduoti saldžiųjų gėrimų didesnėse nei pusės litro buteliuose.

„Anot mokslinių įrodymų, šio pasiūlymo nauda gerokai nusveria žalą“, – sako Niujorko sveikatos tarybos narė Lynne Richardson.

Sprendimas papiktino saldžiųjų gėrimų gamintojus ir platintojus. Jie grasina peticijomis ir tikina, kad meras tik vaidina auklę, o jo reguliavimas esą perteklinis. Tačiau valdžia atrėžia, kad Niujorko gyventojai ir toliau galės pirkti tiek saldžiųjų gėrimų, kiek norės. Tik turės susitaikyti su mažesne talpa.

Mat sveikatos ekspertai apskaičiavo, kad pusė litro saldžiųjų gėrimų per dieną – tai riba, kurią pasiekus besirūpinantieji sveikata turėtų sustoti.

„Tai didžiausias žingsnis, kokio kada nors ėmėsi kuris pasaulio miestas siekdamas pažaboti nutukimą. Jį žengs ir daugiau miestų. Tikime, kad tai išgelbės daug gyvybių“, – tvirtina Niujorko meras Michaelas Bloombergas.

Tiesa, įprasti prekybos centrai atleisti nuo draudimo. Jie saldžiuosius gėrimus ir toliau parduos įvairiuose buteliuose. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.