Pasaulyje

2014.06.20 11:48

Rusų policija atliko kratą opozicijos lyderio A. Navalno namuose

BNS2014.06.20 11:48

Rusijos policija penktadienį atliko kratą opozicijos lyderio ir prezidento Vladimiro Putino didžiausio kritiko Aleksejaus Navalno namuose, pranešė jo advokatas.

Rusijos policija penktadienį atliko kratą opozicijos lyderio ir prezidento Vladimiro Putino didžiausio kritiko Aleksejaus Navalno namuose, pranešė jo advokatas.

Tyrėjai, policija ir sovietinę KGB pakeitusios FST agentai į A. Navalno butą Maskvoje atvyko 4 val. ryto, „Twitter“ parašė jo advokatas Vladimiras Kobzevas.

2013 metų liepą A. Navalnas buvo nuteistas dėl grobstymo ir gavo lygtinę penkerių metų kalėjimo bausmę. Šiuo metu jis yra teisiamas kitoje sukčiavimo byloje, dėl kurios jam yra skirtas namų areštas ir uždrausta naudotis telefonu bei internetu.

Jis ir jo šalininkai tvirtina, kad jam iškeltos bylos yra politiškai motyvuotos.

Jo interneto svetainę ir populiarią „Twitter“ paskyrą tvarko kolegos ir žmona. Penktadienį jie paskelbė jo nuotrauką, kurioje jis matyti su trikotažiniais marškinėliais, besišypsantis, savo svetainėje, vyrams civiliais drabužiais dairantis aplink ir kažką užsirašinėjant.

Penktadienio krata yra susijusi su dar vienu tyrimu jo atžvilgiu, dėl įtariamo vienos opozicinės partijos apgavimo prieš aštuonerius metus.

Šis charizmatiškas 38 metų teisininkas pernai liko antras Maskvos mero rinkimuose – gavo 27 proc. balsų.

Rusijos pareigūnai neleido jam įregistruoti partijos ir anksčiau šį mėnesį apkaltino vienus artimiausių jo sąjungininkų sukčiavimu dėl rėmėjų finansuotos jo mero rinkimų kampanijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.