Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainiečiai: rusų karinė technika peržengė sieną

Alčevske, Ukrainos Luhansko srityje, pastebėta karinės technikos kolona su Rusijos Federacijos vėliavomis.

Alčevske, Ukrainos Luhansko srityje, pastebėta karinės technikos kolona su Rusijos Federacijos vėliavomis.

Skelbiama, jog yra koloną mačiusiųjų ir Horlivkoje, rašo naujienų agentūra UNIAN.

Kaip užfiksuota vaizdo įraše, patalpintame svetainėje „YouTube“, keli tankai, šarvuočiai ir sunkvežimiai su artilerija juda link Donecko.

Taip pat paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip karinės technikos kolona be skiriamųjų ženklų iš Horlivkos priemiesčio juda link miesto centro.

Iš Rusijos į Donbasą atgabentos salvinės raketinės sistemos „Grad“, šarvuočiai, tankai, sunkvežimiai „Kamaz“ ir kita technika. Suaktyvėjo situacija Charkove.

Apie tai pranešė bataliono „Azov“ vado pavaduotojas Jaroslavas Gončaras savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Šiuo metu šalia Uspenkos iš sraigtasparnių išsilaipino desantas (apie 50–60 asmenų), galimas smūgio taikinys – Amvrosijivka“, – birželio 20 d. savo „Facebook“ paskyroje parašė J. Gončaras.

Taip pat jis pranešė, jog stipriai suaktyvėjo situacija Charkove: vyksta agitacinė veikla, siunčiami diversantai, rašo comments.ua.

Šiek tiek anksčiau J. Gončaras jau buvo pranešęs apie staigų diversantų iš Rusijos veiklos suaktyvėjimą. Jo teigimu, į Antracyto rajoną atgabentos 6 sistemos „Grad“, pro gyvenvietės Dolžanskoje teritoriją pravažiavo 4 sunkvežimiai „Kamaz“ (du iš jų gabeno žmones, kiti du – ginklus), pro Luhansko srities Krasnodono miestą važiavo 10 tankų, 5 šarvuočiai, 7 sunkvežimiai GAZ–66 su zenitinių raketų sistemomis, 20 sunkvežimių „Kamaz“ ir vienas benzinvežis.

Taip pat J. Gončaras pranešė, kad Luhansko oro uostas visiškai užblokuotas, mieste dalinamos skrajutės, kuriose teigiama, jog okupantai turi 248 kovinės technikos vienetus, todėl jiems reikalingi ekipažai. Charkovo srityje užfiksuotos žvalgybinės diversinės grupės.

Apie tai, jog Rusijos karinė technika kirto Ukrainos valstybinę sieną praneša ir Ukrainos Gynybos ministerija.

Ukrainos gynybos ministras Michailas Kovalis pranešė apie mažiausiai dešimt Ukrainos teritorijoje esančių sistemų „Grad“.

„Gavome operatyvią informaciją, jog 10 kovinių mašinų su sistemomis „Grad“ kirto valstybinę Ukrainos sieną ir šiuo metu yra Ukrainos teritorijoje. Vieną mašiną mums pavyko sunaikinti ir užimti, šioje mašinoje mes aptikome įrodymų, jog ji priklauso 18–ajai motorizuotų šaulių brigadai iš Čečėnijos“, – pranešė M. Kovalis.

Anot jo, aptiktos dar 6 tokios mašinos, kurios šiuo metu yra stebimos.

Rusijoje aktyviai renkami savanoriai dalyvavimui prieš Ukrainos kariuomenę Donbase nutaikytuose kariniuose veiksmuose.

Ukraina tikina atgavusi sienos su Rusija kontrolę

Laikinasis gynybos ministras Michailas Kovalas pranešė, kad Ukrainos saugumo pajėgos visiškai kontroliuoja sieną su Rusija, todėl gali užkirsti kelią neteisėtoms ginklų siuntoms iš šios šalies, skelbia „Reuters“.

„Mūsų pajėgos baigė probleminio regiono apsiautimą ir atstatė Ukrainos valstybinę sieną. Praėjusią savaitę visiškai atkirtome galimybę patekti bet kokiai karinei įrangai iš Rusijos Federacijos“, – Aukščiausioje Radoje kalbėjo M. Kovalas.

Tuo tarpu Vašingtono pareigūnai Kijevą įspėjo, kad iš Rusijos teritorijos į Ukrainą netrukus gali atvykti dar daugiau tankų.

Ukrainoje nukauta 300 banditų, Luhanską pasiekė šarvuota kolona

Į Ukrainos Luhansko miestą įvažiavo kolona, kurioje – du tankai T-64 ir penki šarvuočiai, pranešė grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčiukas.Ginkluoti kovotojai apie pusę penkių ryto apšaudė antiterosristinės operacijos pajėgų užimtą Luhansko oro uostą. Ukrainos kariškiai atsakydami taip pat paleido ugnį. Tarp jų nukentėjusiųjų nėra, rašo liga.net.

Iš įvairių šaltinių ateina informacija apie kovotojų šarvuotos technikos judėjimą Luhanske ir jo apylinkėse. Į miestą įvažiavo dviejų tankų ir penkių šarvuočių kolona.

Vėliau nufilmuota, kad didelė rusiškų tankų kolona juda link Slovjansko.

Tęsiasi mūšiai prie Zakotnoje kaimo netoli Krasnyj Lymano. Antiteroristinės operacijos pajėgų veiksmus apsunkina tai, kad operacijos vykdymo zonoje yra taikių gyventojų.

Pradėjo neskelbtas pratybas

Rusija pradėjo iš anksto neskelbtas kariuomenės pratybas, tikrindama savo pajėgų parengtį, per kurias Sibire ir Urale dislokuoti daliniai bus perkeliami į kitus regionus, penktadienį pranešė kariškiai.

„Kai kuriuose motorizuotųjų šaulių ir zenitinių raketinių daliniuose, dislokuotuose Uralo ir Vakarų Sibiro teritorijoje, buvo paskelbtas aliarmas, o šiuo metu jie atlieka daugelio kilometrų žygius automobiliais ir geležinkeliais į numatytas (pratybų) vietas“, – Rusijos naujienų agentūros citavo Centrinės karinės apygardos vado pavaduotoją pulkininką Jaroslavą Roščiupkiną.

Jis nenurodė, kur tie daliniai yra perkeliami, bet sakė, kad šios pratybos yra „įvairiapusis kovinės parengties patikrinimas“.

Šis pranešimas buvo paskelbtas po to, kai NATO ketvirtadienį pranešė pastebėjusi Rusijos pajėgų telkimąsi netoli sienos su Ukraina.

Be to, ketvirtadienio vakarą įvyko Rusijos saugumo tarybos posėdis, kuriame prezidentas Vladimiras Putinas aptarė konfliktą rytų Ukrainoje.

Rusijos naujienų agentūra RBK ketvirtadienį citavo šaltinius Gynybos ministerijoje, kurie sakė, jog kariai siunčiami prie sienos su Ukraina kartu su karo lauko ligoninėmis ir degalų atsargomis.

Jos bus pasiruošusios įžengti į kaimyninės šalies rytines Luhansko ir Donecko sritis, kuriose veikia ginkluoti prorusiški separatistai, kad „sukurtų užtvaras tarp civilių gyventojų ir Ukrainos armijos“.

Už vieną nužudytą karininką žadėjo 1 tūkst. JAV dolerių

Antiteroristinės operacijos pajėgos prie Slovjansko sulaikė Rusijos pilietį, kurį Rusijos specialiosios tarnybos pasiuntė į Rytų Ukrainą dalyvauti kariniuose veiksmuose.

Anot sulaikytojo, jį užverbavęs Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FST) atstovas už nužudytą karininką žadėjo jam sumokėti 1 tūkst. JAV dolerių (apie 2,5 tūkst. litų) , o už eilinį nužudytą karį – 300 JAV dolerių (760 litų), rašo UNIAN.

Išklausęs instruktažą samdinys gavo 200 tūkst. rublių (apie 1 480 litų) ir bilietą į Luhanską. Iš ten jis turėjo nusigauti į Slovjansko miesto vykdomąjį komitetą, kur jam būtų išduoti ginklai bei instrukcija dėl dalyvavimo kariniuose veiksmuose. Tačiau Rusijos piliečiui nepavyko tęsti teroristinės veiklos, nes prie Slovjansko jį sulaikė Ukrainos karinės pajėgos.

Sunaikinta 300 kovotojų

Per praėjusią parą per kovas Donecko srities Jampolio ir Zakotnoje gyvenvietėse sunaikinta apie 300 kovotojų. Apie tai pranešė Antiteroristinės operacijos spaudos atstovas Vladislavas Selezniovas.

Pasak jo, toks rezultatas pasiektas dėl gerai organizuoto veiksmų derinimo tarp Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, Ukrainos nacionalinės gvardijos ir kitų jėgos struktūrų padalinių.

„Operatyvūs Ukrainos pajėgų veiksmai, artilerijos ugnis, aviacijos smūgiai užtikrino Antiteroristinės operacijos dalyvių veiksmų efektyvumą“, – pridūrė jis.

Antiteroristinės operacijos kariams iš teroristų pavyko atimti šarvuotį BRDM ir sunkvežimį „Kamaz“ su pritaisytu stambaus kalibro kulkosvaidžiu. Visi ginklai ir technika – Rusijos gamybos.

Ukrainos pajėgų nuostoliai – 7 žuvę ir 30 sužeistų.

Atrėmė šturmą Artiomovske

Naktį teroristai puolė karinį dalinį Artiomovske. Ukrainos kariškiai atrėmė šturmą, rašo unian.net. Vienas kariškis sužeistas, duomenų apie teroristų nuostolius nėra.

Dalinį šturmavęs tankas privažiavo Polevaja gatve, ją ir pasitraukė. Buvo šaudoma iš automobilių parko teritorijos. Per karinius veiksmus apgriautas autotransporto įmonės pastatas, išmušti artimiausių namų stiklai, vikšrais suardytas kelias. Gatvėse liko šovinių gilzės.

Labiausiai nukentėjo autotransporto įmonės pastatas, dėl sprogimo patalpoje kilo gaisras. Pažeisti automobiliai, kurie buvo pastatyti Polevaja gatvėje.

Mūšis prasidėjo apie antrą nakties ir tęsėsi apie valandą.

Sienos uždarymo operacija baigta

Kariškiai ir pasieniečiai užbaigė sienos su Rusija uždarymo operaciją, pranešė Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas, ryte pasikalbėjęs su Gynybos ministerijos atstovais.

„Gynybos ministerija informuoja, kad mūsų ginkluotųjų pajėgų padaliniai prartėjo prie Izvarino gyvenamojo punkto – tuo pačių ir faktiškai užbaigė sienos uždarymo operaciją“, – sakė O.Turčynovas.

Jis paprašė deputatų palaikyti Ukrainos pajėgas ir pasisakymuose susilaikyti nuo „panikos“, nes kartais paskelbiami žuvusiųjų skaičiai, kurie neatitinka tikrovės.

Siūlo separatistams taikos planą 

Ukrainos naujasis prezidentas Petro Porošenka penktadienį paskelbė 14 punktų taikos planą, kuriame šalies rytuose veikiantys prorusiški separatistai raginami nedelsiant nusiginkluoti, taip pat žadama decentralizuoti valdžią, atlikus konstitucijos reformą. 

Pagal šį planą numatoma teisiškai nepersekioti sukilėlių, neįvykdžiusių „sunkių nusikaltimų“, taip pat suteikiamas „garantuotas koridorius rusų ir ukrainiečių samdiniams palikti“ konflikto zoną, Kijeve įsikūrusi privati televizija „Inter TV“ pranešė savo tinklalapyje.

Kremlius: rusų kariai Ukrainos pasienyje sutelkti siekiant sustiprinti sienų apsaugą

Rusijos pajėgos netoli Ukrainos sutelktos siekiant sustiprinti sienų apsaugą, o atitinkamas nurodymas buvo duotas prieš kelias savaites, penktadienį pareiškė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, kai NATO pranešė apie rusų karių dislokavimą.

„Šiuo atveju kalbama ne apie kokį nors pajėgų koncentravimą, o apie Rusijos Federacijos sienų apsaugos stiprinimo priemones, kurių imamasi tiesioginiu RF prezidento Vladimiro Putino nurodymu“, – sakė jis.

D. Peskovas pridūrė, kad toks nurodymas buvo duotas „prieš kelias savaites ir apie jį buvo skelbta“.

JT: iš Rytų Ukrainos ir Krymo nuo kovo mėnesio išvyko daugiau kaip 38 tūkst. žmonių

Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių komisaro įstaigos (UNHCR) duomenimis, nuo konflikto Ukrainoje pradžios iš jos rytinių sričių ir Krymo išvyko daugiau kaip 38 tūkst. tų regionų gyventojų.

„2014 metų birželio 18 dieną UNHCR turėjo informaciją apie daugiau kaip 38 tūkst. žmonių, perkeltų iš Ukrainos rytinių sričių ir Krymo“, – penktadienį, remdamasi UNHCR ataskaita pranešė jos spaudos tarnyba.

Penktadienį per „apskritojo stalo“ diskusijas, skirtas šalies viduje perkeltų asmenų problemoms, kurios įvyko Odesos srities administracijoje, JT atstovai taip pat patikslino, kad iš Krymo į kitus Ukrainos regionus išvyko kiek daugiau nei 12 tūkst. žmonių, o iš Rytinių Ukrainos regionų – beveik 27 tūkst. žmonių.

Dauguma perkeltųjų – vaikai, moterys ir pagyvenę asmenys.

„Šiai asmenų kategorijai reikia ypatingo vyriausybės organų ir pilietinės visuomenės dėmesio“, – pažymi UNHCR.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi