Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos parlamentas patvirtino P. Porošenkos kandidatus į svarbiausius postus

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį tvirtai palaikė prezidentą Petro Porošenką, audringai pritardamas jo pateiktoms kandidatūroms į tris svarbiausius postus jo naujojoje komandoje, kuriai teks spręsti prorusiškų separatistų sukilimo, prie bankroto ribos atsidūrusios ekonomikos ir įsišaknijusio kyšininkavimo problemas.

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį tvirtai palaikė prezidentą Petro Porošenką, audringai pritardamas jo pateiktoms kandidatūroms į tris svarbiausius postus jo naujojoje komandoje, kuriai teks spręsti prorusiškų separatistų sukilimo, prie bankroto ribos atsidūrusios ekonomikos ir įsišaknijusio kyšininkavimo problemas.

P. Porošenkos pristatytiems kandidatams į užsienio reikalų ministro, centrinio banko vadovo ir generalinio prokuroro postus pritarė daugiau nei du trečdaliai parlamentarų, pademonstruodami neįprastą paramą prezidentui, perėmusiam vadovavimą šaliai vasarį, kai buvo nuverstas Maskvos palaikomas jo pirmtakas Viktoras Janukovyčius.

47-erių karjeros diplomatas Pavlo Klimkinas, iki šiol dirbęs ambasadoriumi Vokietijoje, buvo nesunkiai patvirtintas naujuoju užsienio reikalų ministru, kuriam teks vesti Ukrainą europietišku keliu ir rasti išeitį iš diplomatinės aklavietės santykiuose su Rusija dėl Krymo ir prorusiškų separatistų sukilimų.

Parlamentas taip pat naująja centrinio banko vadove patvirtino Valeriją Hontarevą, 18-os metų darbo patirtį Ukrainos ir tarptautinėse finansinėse institucijose turinčią investicijų bankininkę.

V. Hontareva, kuriai teks svarbus vaidmuo derybose su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) ir kitais stambiais kreditoriais, nuo 2001 iki 2007 metų užėmė Ukrainos ING banko tarybos vicepirmininkės ir finansų rinkų vadovės postą.

Ji taip pat dirbo prancūzų finansinės grupės „Societe General“ taryboje ir buvo atsakinga už kapitalo rinkos operacijas.

Trumpame pasisakyme po balsavimo V. Hontareva pareiškė: „Mano paskyrimas gali būti laikomas geru signalu bankininkams ir geru ženklu tarptautiniams investuotojams“.

Pirmasis vicepremjeras Vitalijus Jarema, kuris buvo siūlomas kandidatu į generalinio prokuroro postą, taip pat sulaukė tvirto parlamentarų palaikymo.

„Kova su korupcija yra taip pat svarbi kaip ir kova už taiką“, – pareiškė P.Porošenka pristatydamas kandidatą Aukščiausioje Radoje, kuriam teks nelengvas uždavinys pažaboti įsišaknijusią korupciją šioje 45 mln. gyventojų šalyje..

P. Porošenka dar turi paskelbti, kam siūlys gynybos ministro ir Valstybės saugumo tarnybos (VST) vadovo atsakingas pareigas, atsižvelgiant į saugumo krizę rytinėje šalies dalyje ir Ukrainos pasienyje su Rusija.

Tuo metu JAV iždo sekretorius Jackas Lew teigė, kad Maskva privalo palaikyti taikos planą, o ne destabilizuoti padėtį.

„Toliau raginame Rusiją dirbti su Ukraina ir derybose pasiekti sprendinį dabartinei padėčiai. Bet jeigu Rusija nenori apgręžti kurso, Jungtinės Valstijos ir tarptautinė bendruomenė pasiruošusios užkrauti papildomus kaštus“, – J. Lew sakė per spaudos konferenciją Berlyne.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.