Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Graikija: pasisakantieji už taupymą išlaiko nedidelę persvarą

LRT.lt2015.02.12 21:37

Už taupymą pasisakanti konservatyvi Graikijos partija naujausioje apklausoje vis dar šiek tiek lenkia prieš taupymą pasisakančius radikalius kairiuosius.  

Už taupymą pasisakanti konservatyvi Graikijos partija naujausioje apklausoje vis dar šiek tiek lenkia prieš taupymą pasisakančius radikalius kairiuosius.

GPO apklausa, atlikta privačios „Mega“ televizijos užsakymu, parodė, kad konservatyviąją „Naująją demokratiją“ remia 23,4 proc. rinkėjų, o kairiąją „Syriza“ partiją – 22,1 proc., informuoja naujienų agentūra AFP. 

Birželio 17 dienos rinkimų, antrųjų per šešias savaites, rezultatai lems, ar Graikija nori užbaigti esmines reformas, nuo ko priklausys, ar ji gaus daugiamilijoninę Europos Sąjungą ir Tarptautinio valiutos fondo paramą, iki šiol gelbėjusią šalį nuo bankroto.

„Syriza“ nori atisisakyti daugelio taupymo priemonių, kurių šalis įsipareigojo imtis susitardama dėl finansinės paramos, tačiau Europos vadovai įspėjo, kad jei taip nutiks, Graikija paramos nebegaus.

Vis garsiau kalbama, kad Atėnai gali būti priversti palikti euro zoną, jei reformos sustos, o tai verčia nerimauti dėl bendrosios Europos Sąjungos valiutos ateities.

Daugiau kaip 80 proc. apklausos dalyvių tvirtino, kad Graikija „bet kokia kaina“ turi likti euro zonoje.

52 proc. respondentų teigė, kad Graikija turėtų laikytis susitarimo sąlygų, jei tai reiškia, kad ji išliks euro zonoje, tačiau 77,8 proc. norėtų susitarimo sąlygas pakeisti, mat dauguma graikų sako, kad tai smukdo jų ekonomiką.

Buvęs premjeras Lucas Papademos anksčiau įspėjo, kad Graikija iki birželio gali pritrūkti lėšų, jei tarptautinė pagalba po rinkimų bus nutraukta.

Sekmadienį paskelbta apklausa prognozavo, kad pergalę rinkimuose iškovos „Naujoji Demokratija“, kuri surinks 23,3–25,8 proc. balsų. Tuomet jai tektų ieškoti partnerių, kad galėtų suformuoti veiklią vyriausybę.  
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.