Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.18 12:42

Izraelis, tęsdamas pagrobtų paauglių paiešką, areštavo 65 palestiniečius

BNS 2014.06.18 12:42

Izraelio kariai, Vakarų Krante ieškodami trijų pagrobtų paauglių, praėjusią naktį areštavo 65 palestiniečius, kurių dauguma buvo paleisti per apsikeitimą kaliniais 2011 metais.

Izraelio kariai, Vakarų Krante ieškodami trijų pagrobtų paauglių, praėjusią naktį areštavo 65 palestiniečius, kurių dauguma buvo paleisti per apsikeitimą kaliniais 2011 metais.

Šias areštų operacijas gyrė premjeras Benjaminas Netanyahu – jis sakė, jog tai pasiuntė svarbią žinią ieškant trijų izraeliečių paauglių, kuriuos, kaip manoma, pagrobė „Hamas“, ir siekiant suduoti reikšmingą smūgį šiam judėjimui Vakarų Krante.

„Praėjusią naktį buvo sulaikyti 65 įtariamieji, tarp jų – 51 palestinietis, kuris buvo paleistas per apsikeitimą kaliniais dėl Gilado Shalito 2011 metais“, – sakoma armijos pareiškime.

Jame paminėtas 1 027 palestiniečių paleidimas mainais į tą izraeliečių karį, kurį „Hamas“ kovotojai laikė daugiau kaip penkerius metus.

Armijos radijas pranešė, kad dauguma dabar vėl areštuotų žmonių priklauso šiam islamistų judėjimui, kurį Izraelis apkaltino praėjusią savaitę Vakarų Kranto pietuose pagrobus tris paauglius.

„Praėjusios nakties veikla, kurios metu buvo areštuoti „Hamas“ teroristai, tarp jų – tie, kurie buvo paleisti pagal susitarimą dėl Gilado Shalito paleidimo, siunčia svarbią žinią“, – sakoma B. Netanyahu pareiškime.

Pasak premjero, minimi areštai yra dalis kariškių vykdomų operacijų, „su tikslu sugrąžinti pagrobtus jaunuolius namo ir pakenkti judėjimui „Hamas“ Judėjoje ir Samarijoje“. Judėja ir Samarija Izraelis vadina Vakarų Krantą.

Nuo to laiko, kai anksti penktadienį buvo pradėtos kratos, Izraelio kariai areštavo maždaug 240 palestiniečių, patikrino maždaug 800 vietų ir surengė reidus 10-yje „Hamas“ valdomų institucijų, sakoma pareiškime, kuriame nurodoma, kad tomis vietomis judėjimas naudojosi „verbavimui, informacijos skleidimui ir grynųjų pinigų cirkuliacijos užtikrinimui“.

Kol kas atsakomybės už paauglių pagrobimą niekas neprisiėmė, o „Hamas“ Izraelio kaltinimus pavadino kvailais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi