Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Centrinėje Ukrainoje sprogo dujotiekis

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos milicijos teigimu, Poltavos regione antradienį sprogo dujotiekis, kol kas neaišku, ar nelaimė paveiks rusiškų gamtinių dujų tranzitą į Europą, praneša „Reuters“.

Ukrainos milicijos teigimu, Poltavos regione antradienį sprogo dujotiekis, kol kas neaišku, ar nelaimė paveiks rusiškų gamtinių dujų tranzitą į Europą, praneša „Reuters“.

„14 val. 20 min. (vietos laiku – ELTA) gavome pranešimą apie nugriaudėjusį sprogimą laukuose esančiame dujotiekyje tarp dviejų kaimų, – informavo Poltavos milicijos atstovė. – Gaisro gesinimo darbai baigiami, aukų nėra“.

ITAR-TASS duomenimis, nelaimė įvyko netoli Iskovcų kaimo, esančio už daugiau nei 100 kilometrų į rytus nuo sostinės Kijevo. Liudininkų teigimu, po sprogimo užsidegusių dujų fakelo aukštis siekė net 200 metrų.

Ukrainos tyrėjai nagrinėja kelias versijas, dėl ko Poltavos srityje kilo sprogimas dujotiekyje „Urengojus-Pomarai-Užhorodas“, sakė Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas ir pabrėžė, kad pagrindinė versija – teroro aktas, skelbia BNS. Anksčiau buvo rašoma, jog sprogimo dujotiekyje priežastis galėjo būti išsihermetinimas, sakė Nepaprastųjų situacijų ministerijos (NSM) atstovė spaudai Svetlana Rybalko, kuri rėmėsi specialistų išvada.

Vietovė yra sąlyginai toli nuo separatistinių neramumų apimtos Rytų Ukrainos. Dėl neapmokėtų skolų už gamtines dujas Rusija Kijevui ėmė taikyti išankstinio apmokėjimo režimą ir nutraukė žaliavos tiekimą, tačiau Ukrainos pareigūnai tikina, kad Europos šalys sutrikimų nepajus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi