Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Po ambasadoriaus žūties JAV prie Libijos krantų siunčia du karinius laivus

ELTA 2015.02.12 21:37

Po Amerikos ambasadoriaus nužudymo Bengazyje JAV nusiuntė prie Libijos krantų du eskadrinius minininkus, kuriuose iš viso yra 300 įgulos narių.  

Po Amerikos ambasadoriaus nužudymo Bengazyje JAV nusiuntė prie Libijos krantų du eskadrinius minininkus, kuriuose iš viso yra 300 įgulos narių.

Tai pranešė agentūra „The Associated Press“, remdamasi neįvardytais šaltiniais Pentagone.

Kaip pažymima, vienas iš laivų – „USS Laboon“ – užėmė poziciją prie Libijos pakrantės trečiadienio vakarą, antrasis – „USS McFaul“ – šiuo metu yra kelyje ir atplauks į dislokavimo vietą po kelių dienų. Kol kas laivai negavo jokių konkrečių įsakymų, bet yra visiškos kovinės parengties ir laukia tolesnių JAV prezidento Baracko Obamos potvarkių.

Antradienį užpuolus JAV konsulatą Bengazyje buvo nužudytas Amerikos ambasadorius Libijoje Christopheris Stevensas. Taip pat žuvo dar trys diplomatai. Diplomatinę misiją atakavo ginkluoti musulmonų radikalai, įtūžę dėl Jungtinėse Valstijose sukurto filmo „Islamo nekaltumas“, kuriame labai neigiamai vaizduojamas pranašas Mahometas.

JAV tiria išpuolį prieš konsulatą Libijoje

JAV tiria, ar išpuolis Libijoje, per kurį žuvo JAV ambasadorius ir dar trys amerikiečiai, buvo suplanuotas iš anksto, remdamasi pareigūnais skelbia BBC. Pareigūnų teigimu, išpuolis prieš JAV konsulatą Libijoje buvo kompleksinis ir profesionalus. Be kita ko, pasirodė pranešimų, kad užpuolikai gali būti susiję su džihadistų grupėmis.

Naujienų agentūra AFP citavo vyresnįjį JAV pareigūną, kuris sakė, kad užpuolikai pasinaudojo demonstracijomis kaip pretekstu atakai.

Iš pradžių buvo manoma, kad ataka buvo spontaniška reakcija į protestus dėl JAV sukurto filmo apie musulmonų pranašą Mahometą.

Ginkluoti užpuolikai antradienio naktį nusiaubė JAV konsulatą Bengazio mieste. Manoma, kad ambasadorius Christopheris Stevensas mirė prisikvėpavęs dūmų. Per išpuolį taip pat žuvo trys amerikiečiai bei iki dešimties libių.

Trečiadienį JAV prezidentas Barackas Obama pažadėjo įvykdyti teisingumą, tačiau teigė, kad tai neturės įtakos JAV ir naujosios Libijos valdžios santykiams.          

Dėl protesto akcijų prie Amerikos diplomatinių misijų kitose šalyse prezidentas B. Obama davė nurodymą sustiprinti JAV ambasadų apsaugą visame pasaulyje.         

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi