Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusijos desantininkai grįžta prie Ukrainos sienos

15min.lt, DELFI.lt, ELTA 2015.09.08 13:45

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus praneša, kad Rusija į pasienio su Ukraina rajonus permetė 16 tūkst. karių, kurie pasirengę kariniams veiksmams. Šaltinis Rusijos Gynybos reikalų ministerijoje pripažįsta, kad Maskva perdislokuoja desantininkus, tačiau daug mažiau nei skelbia Ukraina.

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus praneša, kad Rusija į pasienio su Ukraina rajonus permetė 16 tūkst. karių, kurie pasirengę kariniams veiksmams. Šaltinis Rusijos Gynybos reikalų ministerijoje pripažįsta, kad Maskva perdislokuoja desantininkus, tačiau daug mažiau nei skelbia Ukraina.

13:06 val. Mariupolyje sulaikyta teroristė „Baba Nataša“

Antiteroristinės operacijos pajėgos sulaikė „Donecko liaudies respublikos“ lyderę Mariupolyje Nataliją Gruzdenko ir „Donecko liaudies respublikos“ aktyvistą Aleksandrą Šachajevą, praneša obozrevatel.com. Šią informaciją asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

Anot A. Avakovo, šie teroristai priešinosi panaudodami ginklus. „Šaudė ir mėgino mesti granatas, tačiau nespėjo“, – pasakojo A. Avakovas. Kaip praneša Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos žiniasklaidos tarnyba, 46-erių N. Gruzdenko vadovavo „Donecko liaudies respublikos“ štabui Mariupolyje, o jos vadovaujami teroristai ją tarpusavyje vadino „Baba Nataša“. Kartu su ja sulaikytas teroristas 54-erių A. Šachajevas.

13:04 val. Prie sienos su Rusija per susirėmimus su separatistais nukentėjo 30 Ukrainos kariškių

Antradienį per susirėmimus su prorusiškai nusiteikusiais separatistais prie Ukrainos rytinės sienos su Rusija nukentėjo apie 30 ukrainiečių karių, remdamasi pasienio apsaugos tarnyba, skelbia „Reuters“. Kaip pranešama, naktį į antradienį netoli Luhansko miesto separatistai Ukrainos saugumo pajėgas apšaudė iš mortyrų. Informacijos apie nukentėjusiuosius sukilėlių pusėje nepateikiama.

10:41 val. Rusijos desantininkai grįžta prie Ukrainos sienos

„Karinis įsiveržimas į Ukrainos teritoriją tęsiasi. Mes turim reikalą su rusų okupantais, o faktiškai – su Rusijos kariuomene, kuri apginkluoja kovotojus ir permeta juos į rytų Ukrainą“, – spaudos konferencijoje pareiškė A. Parubijus, pranešė portalas newsru.com.

Jo duomenimis, birželio 15 d. į Rusijos pasienio su Ukraina rajonus buvo perdislokuoti 76-osios Pskovo desantininkų divizijos atskiri junginiai. A. Parubijus teigė, jog į Milerovo aerodromą keturi krovininiai lėktuvai IL-76 atskraidino apie 150 kariškių ir karinės technikos, o dabar planuojama perdislokuoti Rusijos Šiaurės laivyno pakrantės karių grupę.

„Rusija prie Ukrainos sienos sutelkė apie 16 tūkst. karių. Be to, Krymo teritorijoje yra iki 22 tūkst. karių, o Padniestrės respublikoje – iki 3500 karių, kurie pasirengę bet kurią akimirką imtis karinių veiksmų“, – pareiškė A. Parubijus.

Jis įsitikinęs, kad rytų Ukrainoje veikiančių teroristų bei separatistų veiksmus koordinuoja ir juos finansuoja Rusijos vadovybė.

A. Parubijus teigia, jog pastarosiomis dienomis iš Rusijos nuolat bandoma į Ukrainą permesti Rusijos specialiųjų tarnybų dalinius bei rusišką karinę techniką.

„Vedomosti“ šaltinio Rusijos Gynybos ministerijoje duomenimis, A. Parubijus kelis kartus padidino prie Ukrainos sienos permestų Rusijos karių skaičių.

Tačiau šaltinis pripažino, kad prie Ukrainos sienų dislokuojamos 7-osios ir 76-osios desantininkų divizijų, 56-osios desantininkų brigados ir 19-osios motorizuotų šaulių brigados taktinės grupės.

Rusijos naikintuvai bei atakos straigtasparniai patruliuoti prie sienos pradėjo dar prieš kelias dienas.

Šaltinis neatmeta galimybės, kad gali būti perdislokuota ir daugiau karių. Jo teigimu, ši operacija skirta „apsaugoti Rusijos sienai nuo ukrainiečių ginkluotų formuočių“.

Ukrainos pasieniečiai praėjusį savaitgalį pranešė, kad prie sienos pasirodė Rusijos lėktuvai, kurie slopina mobilųjį ryšį ir perima radijo bangomis perduodamus pokalbius.

Ukrainos televizijos kanalas TSN tvirtina, kad Rusijos karinės technikos kolonos link Ukrainos važiuoja tiesiai iš Maskvos. Spėjama, kad kariuomenės technika juda link separatistų užgrobto pasienio punkto „Dolžanskij“.

Praėjusią savaitę buvo pasirodę pranešimų, kad į Ukrainą pateko Rusijos tankai, kuriuos naudoja separatistai.

Rytų Ukrainos teroristų lyderis, Rusijos GRU pulkininkas Igoris Girkinas (Strelkovas) viešai pareiškė, kad jei Rusija nesiims aktyvių karinių veiksmų, teroristai išsilaikys daugiausia mėnesį ir bus sunaikinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi