Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.16 15:35

Irako islamistai užėmė dar vieną miestą

ELTA 2014.06.16 15:35

Kovojai iš „Irako ir Levanto islamo valstybės“ (ISIL) grupuotės užėmė Irako šiaurėje esantį Tal Afaro miestą, kuriame gyvena gausi musulmonų šiitų bendruomenė, praneša BBC.

Kovojai iš „Irako ir Levanto islamo valstybės“ (ISIL) grupuotės užėmė Irako šiaurėje esantį Tal Afaro miestą, kuriame gyvena gausi musulmonų šiitų bendruomenė, praneša BBC.

Tal Afaro apgultis prasidėjo sekmadienį surengta minosvaidžių ataka, o pirmadienį su „Associated Press“ korespondentais telefonu bendravęs vietos gyventojas pranešė, kad ginkluoti islamistai po miestą važinėja automobiliais ir visur kabina savo vėliavas.

„Gyventojai apimti baimės, dauguma jau pabėgo į kurdų saugumo pajėgų kontroliuojamas vietoves“, – AP korespondentams sakė vienas asmuo, ketinantis palikti Tal Afarą su visa šeima.

Irako vyriausybė atkakliai tvirtina vis dar laikanti didžiąją dalį gyvenvietės savo rankose, o vienas iš kariuomenės generolų pažadėjo pribaigti ISIS kovotojus per kelias valandas.

Irako krizė ir netikėtai sėkmingas islamistų puolimas privertė susirūpinti Iraną, kurio pareigūnai neatmetė galimybės bendradarbiauti su JAV, neramumams kaimyninėje šalyje nuraminti. Vašingtonas į Persijos įlanką jau pasiuntė savo lėktuvnešį „USS George W. Bush“, tačiau JAV prezidentas Barackas Obama kategoriškai atmetė amerikiečių karių dislokavimo Irake galimybę. Irano prezidentas Hassanas Rouhani paskelbė svarstysiantis bendradarbiavimą su JAV, jei ši imsis veiksmų Irake.

Irako armijos generolas Qasim Ata tikino, jog saugumo pajėgos sėkmingai atrėmė kai kuriuos islamistų puolimus ir nukovė net 279 kovotojus, tačiau nepriklausomi šaltiniai negalėjo patvirtinti šios informacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi