Pasaulyje

2014.06.16 10:17

Izraelio kariai išplėtė dingusių paauglių paiešką

ELTA, BNS2014.06.16 10:17

Izraelio kariai naktį iš sekmadienio į pirmadienį išplėtė trijų dingusių paauglių paiešką, gatvėse kilo susirėmimai su palestiniečiais, skelbia BBC.

Izraelio kariai naktį iš sekmadienio į pirmadienį išplėtė trijų dingusių paauglių paiešką, gatvėse kilo susirėmimai su palestiniečiais, skelbia BBC.

Remiantis pranešimais iš Ramalos, mieste esančioje pabėgėlių stovykloje Izraelio kariai nušovė 19-kos palestinietį.

Per paauglių izraeliečių paiešką Vakarų krante kariai sulaikė dešimtis palestiniečių.

Izraelis tvirtina, kad už paauglių pagrobimą atsakinga „Hamas“, tačiau grupė neigia šiuos įtarimus.

„Tie, kurie įvykdė mūsų jaunuolių pagrobimą, yra „Hamas“ žmonės“, - sekmadienį sakė Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu.

„Hamas“ atstovas Sami Abu Zuhri B. Netanyahu pareiškimus pavadino „neprotingais“ ir pareiškė, kad palestiniečių areštais „siekiama palaužti „Hamas“ judėjimo valią Vakarų krante".

Izraelio pranešime teigiama, kad vyksta „intensyvi operacija“, kuria siekiama surasti 16-mečius – Naftali Frenkelį, Giladą Shaarą ir 19-metį Eyalą Yifrachą.

Palestiniečių pareigūnai teigia, jog bendradarbiauja paieškų operacijoje.

Izraelio kariai praėjusią naktį, per trijų pagrobtų paauglių paiešką vykdydami areštų kampaniją, suėmė palestiniečių parlamento pirmininką ir „Hamas“ narį Azizą Dweiką, pirmadienį pranešė armija.

Pasak medikų, palestinietis Ahmadas Arafatas mirė nuo šautinės žaizdos į krūtinę po susirėmimų, kurie prasidėjo kariams įvykdžius reidus. Nežinoma, ar Izraelio pajėgos bandė sulaikyti jaunuolį. Palestiniečių saugumo šaltiniai sakė naujienų agentūrai AFP, kad jis prieš savaitę buvo paleistas iš kalėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.