Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Maidanas nepatenkintas antiteroristine operacija

LRT RADIJAS, LRT.lt, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Maidano aktyvistai pirmadienį rengia piketą prie Ukrainos Gynybos ministerijos.

Maidano aktyvistai pirmadienį rengia piketą prie Ukrainos Gynybos ministerijos.

Sekmadienį susirinkę į „tautos večę“ aktyvistai išreiškė nepasitenkinimą antiteoristine valdžios kampanija. Jie parengė kreipimąsi į prezidentą, parlamentą ir rytinių šalies rajonų gyventojus.

Šeštadienį separatistai numušė Luhanske besileidžiantį lėktuvą. Jame buvę 49 žmonės žuvo. Sekmadienis, prezidento įsaku, Ukrainoje buvo paskelbtas gedulo diena.

Numuštas lėktuvas, Reuters/Scanpix nuotr.

Nuo balandžio vidurio Kijevas vykdo antiteroristinę operaciją prieš separatistus rytiniuose šalies rajonuose. Maskva šią operaciją vadina baudžiamąja ir reikalauja ją nutraukti.

14.42 val. Prorusiški sukilėliai Donecke užėmė Ukrainos valstybinį banką

Prorusiški sukilėliai Donecke pirmadienį užėmė Ukrainos centrinio banko pastatą, taip bandydami perimti jo sąskaitų kontrolę, pranešė korespondentai.

„Rengėme tai daugiau kaip mėnesį“, – žurnalistams sakė vienas sukilėlių Oleksandras Maciušinas, penkiems ginkluotiems separatistams budint prie pagrindinio įėjimo į banką, o jo darbuotojams einant lauk iš pastato.

„Norime, kad pajamos iš mokesčių liktų čia, o ne nukeliautų į Kijevą“, – pridūrė jis.

Pasak O. Maciušino, jo junginys pradėjo diskusijas su vietos administratoriais apie vietos iždo ir mokesčių kontrolės perdavimą „Donecko liaudies respublikos“ separatistų lyderiui.

Rytų Ukrainoje esantys Doneckas ir smarkiai rusifikuotas Luhansko regionas per Kijevo ir Vakarų nepripažįstamus gegužės 11 dienos referendumus paskelbė nepriklausomybę nuo Kijevo.

Du mėnesius trunkanti federalinių pajėgų kampanija dėl šio pramoninio regiono, kuriame gyvena 7 mln. žmonių, atgavimo jau pareikalavo daugiau kaip 370 gyvybių – civilių gyventojų ir abiejų stovyklų pajėgų kovotojų.

10.23 val. Bandė įsiveržti į karių postą

Maždaug 150 separatistų bandė prasiveržti per Svatove (Luhansko sritis) esantį antiteroristinės operacijos postą. Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, apie tai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje informavo „Informacinio pasipriešinimo“ grupės lyderis Dmitrijus Tymčukas.

„Priartėję prie posto, jie ėmė šaudyti į Ukrainos teisėsaugos pareigūnus“, – pareiškė jis. Anot jo, ukrainiečių saugumo pajėgos taip pat atsakė šūviais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi