Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Ch. Taylorui skirta 50 metų kalėjimo

Viktorija Mickutė, LRT TV naujienų tarnyba2015.02.12 21:37

Buvęs Liberijos prezidentas Charlesas Tayloras Tarptautinio karo nusikaltimo teismo nuteistas 50 metų laisvės atėmimo bausme.  

Buvęs Liberijos prezidentas Charlesas Tayloras Tarptautinio karo nusikaltimo teismo nuteistas 50 metų laisvės atėmimo bausme.

Verdiktas istorinis, nes pirmasis priimtas buvusiam šalies lyderiui nuo Niurnbergo proceso, praneša LTV naujienų tarnyba. 

Kaltu dėl 11 karo nusikaltimų 64 metų Ch. Tayloras pripažintas jau prieš mėnesį, trečiadienį jis išklausė galutinio verdikto. 

Prokurorai reikalavo 80 metų, esą tik taip Ch. Tayloras atpirktų savo kaltę. Buvęs Liberijos prezidentas pripažintas kaltu dėl vaidmens per pilietinį karą Siera Leonėje 1991-2002 metais. 

Jis rėmė sukilėlius mainais į vadinamuosius kruvinuosius deimantus jiems tiekdamas ginklų. Per pilietinį karą buvo nužudyta dešimtis tūkstančių žmonių. Ch. Tayloro advokatai iš karto atmetė 80 metų laivės atėmimo bausmę kaip per didelę, nes Ch. Tayloras pripažintas kaltu tik dėl netiesioginio vaidmens, o ne, pavyzdžiui, dėl vadovavimo sukilėliams. 

Pats Ch. Tayloras visą laiką tvirtino esąs nekaltas ir dabar gali pateikti apeliaciją. Prokurorus jis kaltina mokėjus ir grasinus liudininkams. Jis taip pat prašė teisėjų nepamiršti jo vaidmens užbaigiant pilietinį karą Siera Leonėje, o priimant sprendimą apmąstyti ir jo amžių, nes esą jis visuomenei nebekelia jokios grėsmės. 

Istorinis buvusio Afrikos šalies lyderio teismas truko beveik ketverius metus. Jis buvo vykdomas Hagoje, o ne Siera Leonėje baiminantis sutrikdyti stabilumą regione. 

Nyderlandų vyriausybė savo ruožtu pareikalavo, kad Ch. Tayloras bausmę atliktų kitoje šalyje. Tad jis bus pervežtas į Didžiąją Britaniją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.