Pasaulyje

2014.06.15 14:53

Izraelio premjeras dėl paauglių pagrobimo kaltina „Hamas“

BNS2014.06.15 14:53

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį apkaltino islamistų judėjimą „Hamas“ pagrobus tris paauglius, kurių Vakarų Krante intensyviai ieškoma jau trečią dieną.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį apkaltino islamistų judėjimą „Hamas“ pagrobus tris paauglius, kurių Vakarų Krante intensyviai ieškoma jau trečią dieną.

Kariams praėjusią naktį įvykdžius didžiausią per kelerius metus areštų operaciją ir sulaikius 80 palestiniečių, kurių daugelis yra „Hamas“ nariai, B. Netanyahu tiesiogiai apkaltino šį judėjimą.

„Šį rytą galiu pasakyti tai, ko negalėjai pasakyti vakar, prieš „Hamas“ žmonių areštų bangą Judėjoje ir Samarijoje“, – sakė jis, pavartodamas biblinį Vakarų Kranto pavadinimą.

„Tie, kurie pagrobė mūsų jaunuolius, yra „Hamas“ žmonės – to paties „Hamas“, su kuriuo Abu Mazenas sudarė vienybės vyriausybę, o tai turi labai rimtų implikacijų“, – sakė jis, paminėdamas palestiniečių prezidentą Mahmudą Abbasą, kuris dar vadinamas ir Abu Mazenu.

Pagrobti jaunuoliai, kurių vienas taip pat turi JAV pasą, yra žydų seminarijų Vakarų Krante studentai. Manoma, kad jie buvo pagrobti ketvirtadienį vakare, iš Betliejaus ir Hebrono rajono, kai keliavo autostopu.

Jie dingo praėjus 10 dienų po to, kai buvo suformuota nauja palestiniečių vyriausybė iš technokratų. Ją drauge suformavo M. Abbaso judėjimas „Fatah“ ir islamistų judėjimas „Hamas“ po pasiekto vienybės susitarimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.