Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainoje – gedulas

BNS2015.09.08 13:45

Ukraina sekmadienį gedi ir žada imtis atsakomųjų veiksmų, prorusiškiems separatistams numušė karinį lėktuvą su 49 kariškiais, kurie visi žuvo.

Ukraina sekmadienį gedi ir žada imtis atsakomųjų veiksmų, prorusiškiems separatistams numušė karinį lėktuvą su 49 kariškiais, kurie visi žuvo.

Šeštadienio incidentas buvo daugiausiai aukų pareikalavusi separatistų ataka prieš vyriausybines pajėgas šalies rytuose.

Vakarų remiamas Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pažadėjo sukilėliams „adekvatų atsaką“ ir užsiminė, kad netrukus bus suintensyvintas puolimas prieš juos. Prezidentas šį sekmadienį paskelbė nacionalinio gedulo diena.

Netrukus po P. Porošenkos kalbos kelių šimtų įtūžusių žmonių minia išdaužė Rusijos ambasados langus, apvertė prabangius jos darbuotojų automobilius ir pasinaudodami kartimi nusikabino nuo stiebo Rusijos trispalvę.

Vėliau į ambasados pastato sieną pataikė Molotovo koktelis, bet ugnis buvo greitai užgesinta, iš įvykio vietos pranešė AFP reporteris.

Rusija pasmerkė Kijevo policijos neveiklumą ir pavadino tai „rimtu Ukrainos tarptautinių įsipareigojimų pažeidimu“.

Vašingtonas irgi pareiškė Kijevui retą priekaištą paragindamas „valdžią vykdyti savo įsipareigojimus pagal Vienos konvenciją ir užtikrinti adekvatų saugumą“.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`asper bendrą pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu išreiškė „itin didelį susirūpinimą“ dėl intensyvėjančio smurto Ukrainoje ir sakė, kad svarbu skubiai pasiekti ugnies nutraukimą.

Šeštadienį Ukrainos federalinės pajėgos patyrė ir daugiau nuostolių: šalies pietryčiuose esančiame Mariupolyje iš pasalų buvo nužudyti trys ir sužeisti dar keturi pasieniečiai. Dieną prieš tai šį uostamiestį su didelėmis fanfaromis užėmė federalinės pajėgos.

Sukilimas Rytų Ukrainoje jau pareikalavo mažiausiai 320 civilių gyventojų, karių ir sukilėlių gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.