Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.14 16:13

Antrasis prezidento rinkimų turas Afganistane pasibaigė

ELTA 2014.06.14 16:13

Afganistane oficialiai pasibaigė antrasis prezidento rinkimų turas. Apie tai AFP informavo Afganistano nepriklausoma rinkimų komisija.

Afganistane oficialiai pasibaigė antrasis prezidento rinkimų turas. Apie tai AFP informavo Afganistano nepriklausoma rinkimų komisija.

Kaip skelbia vietos žiniasklaida, rinkimų dieną aptemdė Talibano judėjimo kovotojų išpuoliai, per kuriuos žuvo mažiausiai trylika žmonių, dar 23 sužeisti. Kaip skelbia šalies žiniasklaida, tarp žuvusiųjų yra septyni vaikai.

Logaro provincijoje viename iš balsavimo centrų ekstremistai nužudė du žmones. Šiame šalies regione buvo likviduoti ir šeši modžahedai, planavę dar vieną išpuolį. Per išpuolį Chosto provincijoje žuvo penki vaikai. Dar 17 žmonių sužeisti. Kitame šalies rajone, Lagmano provincijoje, išpuolio aukomis tapo keturi afganistaniečiai, tarp jų – du vaikai. Be to, pranešama, kad Džalalabado mieste, rytiniame Afganistane, įsiplieskė konfliktas tarp dviejų kandidatų šalininkų. Per susišaudymą žuvo du žmonės, dar vienas sužeistas.

Antrajame rinkimų rate rungiasi favoritu laikomas Abdullah Abdullah, pirmajame rinkimų etape surinkęs 45 proc. balsų, ir jo pagrindinis oponentas Ashrafas Ghani (31,6 proc.).

Tikimasi, kad preliminarūs rinkimų rezultatai bus paskelbti liepos 2 dieną. Galutinius balsavimo rezultatus Afganistano centrinė rinkimų komisija paskelbs liepos 22 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi