Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.14 16:10

Irako premjeras N. al Maliki žada pergalę prieš sunitus sukilėlius

BNS 2014.06.14 16:10

Irako premjeras Nuri al Maliki, susitikęs su armijos vadais Samaros mieste, nurodė, kad savanoriai atvyksta padėti įveikti islamistų kovotojų, užėmusių kelis miestus šalies šiaurėje ir judančių Bagdado link.

Irako premjeras Nuri al Maliki, susitikęs su armijos vadais Samaros mieste, nurodė, kad savanoriai atvyksta padėti įveikti islamistų kovotojų, užėmusių kelis miestus šalies šiaurėje ir judančių Bagdado link.

„Samara bus ne paskutinė gynybos linija, o rinkimosi taškas ir starto aikštelė“, – pareiškė vyriausybės vadovas, kreipdamasis į karininkus mieste, esančiame už maždaug 100 kilometrų į šiaurę nuo sostinės, prie kelio, vedančio į sunitų džihadistų judėjimo „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL) bei jų sąjungininkų kontroliuojamą Mosulą.

„Artimiausiomis valandomis visi savanoriai atvyks palaikyti ginkluotųjų pajėgų jų kare prieš ISIL gaujas. Tai bus jų pabaigos pradžia“, – N. al Maliki, kuris yra šiitas, sakė šeštadienį Irako televizijos transliuotoje kalboje.

Įtakingiausias Irako šiitų dvasininkas penktadienį paragino žmones imtis ginklų ir ginti šalį nuo kovotojų, kurie anksčiau šią savaitę užėmė antrąjį didžiausią šalies miestą Mosulą ir vėliau judėjo į pietus, sostinės link.

N. al Maliki sakė, kad ministrų kabinetas jam suteikė neribotus įgaliojimus kovoti su ISIL sukilėliais, o vienas armijos atstovas sakė, kad saugumo pajėgos „susigrąžino iniciatyvą“ įvairiuose frontuose.

Per penktadienį vykusį vizitą Samaroje N. al Maliki aplankė šiitų itin gerbiamą šventovę, kurią 2006 metais sunitų kovotojai susprogdino ir išprovokavo didelį kruviną tarpkonfesinį konfliktą, pareikalavusį dešimčių tūkstančių gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi